Rejestracja 16 i 17-latków | www.torun.pl

Rejestracja 16 i 17-latków

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2021
Autor: Natalia Przytarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Grafika Ministerstwa Zdrowia - na niebieskim tle napis: od poniedziałku rusza rejestracja 16 i 17-latków na szczepienia

W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.

Wszyscy uprawieni nastolatkowie będą mieli automatycznie wystawione e-skierowanie do szczepienia. Z grupy 16-latków zarejestrować będą mogli się tylko ci, którzy ukończyli ten wiek w 2021 r. – reszta osób będzie musiała poczekać na skierowanie po swoich urodzinach w odstępach tygodniowych.

Przed wizytą w punkcie szczepień warto wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Podpisany musi on zostać przez opiekuna prawnego niepełnoletniej osoby. Jeśli nastolatek nie będzie miał wydrukowanego formularza ze sobą w punkcie szczepień, będzie mógł wypełnić go na miejscu – wówczas musi się pojawić na szczepieniu z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na udzielenie świadczenia.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 od niedzieli będzie dostępny na stronie gov.pl. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego. 

Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o zgodę opiekuna ustawowego na szczepienie osoby niepełnoletniej. W przypadku szczepienia osoby, która ukończyła 16 r.ż. wymagany na kwestionariuszu jest również podpis wyrażający zgodę na wykonanie szczepienia przeciw COVID-19.

Odpowiedzi na pytania z kwestionariusza pozwolą personelowi kwalifikującemu do szczepienia zdecydować, czy u danej osoby można wykonać szczepienie przeciw COVID-19. Osoba kwalifikująca w trakcie wywiadu może także zadać dodatkowe pytania. W przypadku niejasności w kwestionariuszu, należy poprosić o wyjaśnienie pracownika medycznego kwalifikującego lub realizującego szczepienie.

Obecnie tylko szczepionka Comirnaty firmy Pfizer została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16 lat i starszych. Comirnaty zawiera cząsteczkę zwaną informacyjnym RNA (mRNA) z instrukcjami wytwarzania białka, nazywanego białkiem S, naturalnie występującego w SARS-CoV-2, wirusie wywołującym COVID-19. Szczepionka działa poprzez przygotowanie organizmu do obrony przed wirusem SARS-CoV-2.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.