Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2024/2025 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2024/2025

Miasto
Data publikacji: 29 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: konferencja prasowa, nad stołem wisi godło

4 marca 2024 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci do przedszkoli i klas I szkół podstawowych. Jej zasady zostały przedstawione podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 29 lutego 2024 r. w Przedszkolu Miejskim nr 5.

Dokładnie w samo południe w poniedziałek 4 marca 2024 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń oraz do klas I w tych szkołach. Rekrutacja potrwa do potrwa do 15 marca 2024 r. do godz. 15:00, wyjątkiem jest rekrutacja do oddziałów sportowych w szkołach podstawowych, która kończy się 8 marca 2024 r. o godz. 15:00. Jak zapewnił prezydent Michał Zaleski, w placówkach przygotowana jest wystarczająca liczba miejsc dla toruńskich dzieci.

- Gmina Miasta Toruń prowadzi 18 przedszkoli oraz 16 oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Od 1 września 2024 r. dołącza do nich Szkoła Podstawowa nr 12, również z oddziałami przedszkolnymi. W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych mamy przygotowanych 1448 miejsc, podczas gdy dzieci urodzonych w roku 2021 mamy w Toruniu 1369 poinformował prezydent Michał Zaleski. Z kolei w szkołach podstawowych w klasach pierwszych przygotowane zostały 1833 miejsca w 75 oddziałach. Dzieci, które w wieku lat 7, mogą rozpocząć naukę, jest aktualnie w Toruniu 1769.

- Na stronie miasta znajduje się specjalny link, pod którym będą kryły się bardzo istotne informacje, jak oferta przedszkoli, dane teleadresowe, liczba miejsc. Żeby w rekrutacji wziąć udział, należy zapoznać się z tą informacją, wypełnić wniosek – dotyczy to rodziców, którzy po raz pierwszy posyłają dzieci do przedszkoli. Rodzic może wskazać maksymalnie 5 przedszkoli, według swoich priorytetów. Należy także dołączyć dokumenty, które potwierdzają spełnienie kryteriów – mówiła Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia. – Pamiętajmy, nie decyduje kolejność złożenia wniosków, ale punkty przyznawane w trakcie rekrutacji.

W przypadku klas pierwszych szkół podstawowych, to podczas rekrutacji obowiązują obwody. Rodzice nie składają wniosków, ale zgłaszają swoje dziecko do szkoły w obwodzie. Złożenie wniosku obowiązuje jedynie rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczęszczało do innej placówki niż obwodowa.

>>> Przejdź do informacji o rekrutacji i terminach

Jak poinformowała Jolanta Węder, przedszkole jest już gotowe do rozpoczęcia procesu rekrutacji, na stronie placówki jest jej zamieszczona oferta. - Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola wypełnili deklarację dotyczącą kontynuacji edukacji, stąd wiemy, ile mamy wolnych miejsca na rok 2024/2025. Łącznie mamy 50 miejsc dla dzieci 3-letnich, czyli powstaną dwa oddziały, a także 10 miejsc dla dzieci starszych lub odroczonych – mówiła Jolanta Węder. W przypadku problemów z wypełnieniem wniosku i przejściem procesu rekrutacji, przedszkole zachęca rodziców do przyjścia do placówki, gdzie otrzymają wszelkie wyjaśnienia i pomoc.

Po raz pierwszy ruszy nabór do nowo utworzonej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej 15. Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych w tej szkole przeprowadzi komisja w Przedszkolu Miejskim nr 11 im. Tony Halika przy ul. Tymona Niesiołowskiego 4 w Toruniu, a do klasy I - Szkoła Podstawowa nr 14 im. Błękitnej Armii przy ul. gen. Józefa Hallera 79. - Oddziały przedszkolne w tej szkole to właściwie samodzielne przedszkole – w osobnym budynku z węzłem żywieniowym, stołówką, kuchnią. Łącznie przygotowanych jest tam 200 miejsc. Zachęcam zatem na zainteresowanie się tą nową placówką – dodał prezydent Michał Zaleski.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.