Rodzinne spotkanie z Mikołajem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rodzinne spotkanie z Mikołajem

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Na zdjęciu: elf zaprasza do zabawy dzieci ubrane w czapki mikołaja

W mikołajkowe popołudnie 6 grudnia 2022 r. dzieci z toruńskich rodzin zastępczych i naturalnych bawiły się na przedświątecznej imprezie w hotelu Filmar.

Do udziału w spotkaniu zaproszono  rodziny aktywnie współpracujące na co dzień z Toruńskim Centrum Usług Społecznych, zarówno polskie, jak i ukraińskie. W przystrojonej świątecznie sali na dzieci i młodzież czekał Elf i jego pomocnicy, którzy z miejsca rozkręcili mikołajkową zabawę. Wspólne tańce, śpiewy i skoki w rytm muzycznych przebojów wprowadziły fantastyczną atmosferę i wywołały uśmiechy na twarzach małych i dużych gości.

O atrakcje zadbało też Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które wystawiło dla milusińskich stanowiska do zabaw plastycznych i popularnonaukowych. Dzieci mogły spróbować sił w tworzeniu świątecznych dekoracji, ale też na przykład obejrzeć gałązki świerku pod mikroskopem. Hotel Filmar przygotował zaś świąteczny poczęstunek: kawę, napoje i pyszne ciasta. Muzyczną oprawę mikołajkowego spotkania zapewnił chór Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, który wystąpił w repertuarze tradycyjnych kolęd.

- To spotkanie jest specjalnie dla Was! Podziękujmy oklaskami paniom z Toruńskiego Centrum Usług Społecznych i wszystkim osobom, które je zorganizowały!powitał dzieci prezydent Torunia Michał Zaleski.W Polsce mamy taką wspaniałą tradycję, że Mikołaj przychodzi dwa razy: w swoje imieniny 6 grudnia i w święta Bożego Narodzenia. I za każdym razem przynosi prezenty! Życzę, aby ten świąteczny czas był dla Was jak najbardziej ciekawy i radosny. Niech przyniesie wszystkim spokój i odpoczynek oraz spełni Wasze marzenia - zarówno dzieci z Torunia, jak i naszych małych gości z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszym mieście, ponieważ w ich kraju trwa niestety okrutna wojna.

Gdy mikołajkowa zabawa w Filmarze  trwała w najlepsze, do sali wkroczył jeszcze jeden wyjątkowy gość – najprawdziwszy święty Mikołaj wraz ze swoją żoną i pomocnikami, którzy obdarowali najmłodszych paczkami ufundowanymi przez miasto.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.