Rodzinne spotkanie z Mikołajem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rodzinne spotkanie z Mikołajem

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Na zdjęciu: elf zaprasza do zabawy dzieci ubrane w czapki mikołaja

W mikołajkowe popołudnie 6 grudnia 2022 r. dzieci z toruńskich rodzin zastępczych i naturalnych bawiły się na przedświątecznej imprezie w hotelu Filmar.

Do udziału w spotkaniu zaproszono  rodziny aktywnie współpracujące na co dzień z Toruńskim Centrum Usług Społecznych, zarówno polskie, jak i ukraińskie. W przystrojonej świątecznie sali na dzieci i młodzież czekał Elf i jego pomocnicy, którzy z miejsca rozkręcili mikołajkową zabawę. Wspólne tańce, śpiewy i skoki w rytm muzycznych przebojów wprowadziły fantastyczną atmosferę i wywołały uśmiechy na twarzach małych i dużych gości.

O atrakcje zadbało też Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które wystawiło dla milusińskich stanowiska do zabaw plastycznych i popularnonaukowych. Dzieci mogły spróbować sił w tworzeniu świątecznych dekoracji, ale też na przykład obejrzeć gałązki świerku pod mikroskopem. Hotel Filmar przygotował zaś świąteczny poczęstunek: kawę, napoje i pyszne ciasta. Muzyczną oprawę mikołajkowego spotkania zapewnił chór Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, który wystąpił w repertuarze tradycyjnych kolęd.

- To spotkanie jest specjalnie dla Was! Podziękujmy oklaskami paniom z Toruńskiego Centrum Usług Społecznych i wszystkim osobom, które je zorganizowały!powitał dzieci prezydent Torunia Michał Zaleski.W Polsce mamy taką wspaniałą tradycję, że Mikołaj przychodzi dwa razy: w swoje imieniny 6 grudnia i w święta Bożego Narodzenia. I za każdym razem przynosi prezenty! Życzę, aby ten świąteczny czas był dla Was jak najbardziej ciekawy i radosny. Niech przyniesie wszystkim spokój i odpoczynek oraz spełni Wasze marzenia - zarówno dzieci z Torunia, jak i naszych małych gości z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszym mieście, ponieważ w ich kraju trwa niestety okrutna wojna.

Gdy mikołajkowa zabawa w Filmarze  trwała w najlepsze, do sali wkroczył jeszcze jeden wyjątkowy gość – najprawdziwszy święty Mikołaj wraz ze swoją żoną i pomocnikami, którzy obdarowali najmłodszych paczkami ufundowanymi przez miasto.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.