Rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym

Miasto
Data publikacji: 29 maja 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjeciu: uczestnicy konferencji o cyberbezpieczeństwie siedzą w sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego

W Ratuszu Staromiejskim 29 maja 2023 r. gościł minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, by rozmawiać z samorządowcami o cyberzagrożeniach w administracji.

Spotkanie w ratuszu poświęcone było dwóm tematom – minister Janusz Cieszyński przedstawił problem cyberzagrożeń w administracji publicznej, a Jarosław Wróbel, prezes zarządu Energa Obrót SA – efektywności energetycznej. W Sali Mieszczańskiej obecni byli: prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, posłanka Jolanta Borowiak, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Michał Zaleski i jego zastępca Adrian Mól, sekretarz województwa Marek Smoczyk oraz zaproszeni samorządowcy i przedstawiciele mediów.

Gości powitał prezydent Michał Zaleski. – Dzisiaj w Ratuszu Staromiejskim ma miejsce dyskusja o współczesności. Skorzystajmy z tej możliwości spotkania i rozmawiajmy, zwracajmy się z pytaniami, a także pomysłami do naszych gości – mówił prezydent.

Pomysłodawcą konferencji był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który tak wyjaśniał jej ideę: - Podczas licznych spotkań i rozmów z samorządowcami słyszę, jakie rzeczy i elementy ich niepokoją, które powodują pewne kłopoty w funkcjonowaniu. Jedną z nich jest ochrona przed cyberzagrożeniami.  

- Jeżeli chcemy dbać o cyberbezpieczeństwo w administracji, w swoim urzędzie, w swojej instytucji, to musimy zacząć od siebie i od swoich współpracowników, żeby te podstawowe zasady cybehigieny stosować – zaczął minister Janusz Cieszyński. W swym wystąpieniu skupił się na tym, co rząd już zrealizował w zakresie cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji oraz co ma w planach w tym zakresie. Minister zapowiedział także uruchomienie w 2023 r. programu „Bezpieczny samorząd”, w ramach którego każdy samorząd w Polsce dostanie grant na wsparcie swojej infrastruktury w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...