Pracownia witraży Intek-Art | www.torun.pl

Rozwój

Pracownia witraży Intek-Art

Pracownia i muzeum witraży Intek-Art zostały wyróżnione znakiem "Made in Toruń". Właściciel pracowni Sławomir Intek na toruńskiej starówce pracuje od kilkudziesięciu lat, tworząc unikatowe prace ze szkła. Witraże, które wyszły spod jego ręki, można oglądać w wielu miastach.

Pracownia Witraży INTEK-ART działa od 1992 roku, nawiązuje do tradycji toruńskiego rzemiosła witrażowego. Kontynuując techniki oraz metody dawnych mistrzów przybliża i popularyzuje tę dziedzinę rzemiosła dla coraz szerszego kręgu odbiorców. Prace toruńskiego rzemieślnika lub efekt działań konserwatorskich można oglądać m.in. w: Brukseli, Zakopanem, Bydgoszczy, Koninie, Starogardzie Gdańskim, Grudziądzu, Olsztynie.

W skład pracowni z ulicy Szewskiej, wchodzi także Muzeum Witraży, w którym można poznać techniki średniowiecznego warsztatu.

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje rozmowę z właścicielem pracowni Sławomirem Intkiem:

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.