Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia

Projekt nr 18
Nazwa projektu: 
Rozbudowa i organizacja systemu monitoringu wizyjnego na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia miasta Torunia
Podmiot realizujący projekt: 
Gmina Miasta Toruń
Zakres prac: 

Projekt polegał na rozbudowie systemu monitoringu miejskiego o 50 nowych punktów kamerowych oraz modernizacji pomieszczeń Głównego Punktu Rejestracji i Archiwizacji Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa użytkowników historycznych obszarów miasta, zapewnienie porządku publicznego oraz ochrona dziedzictwa kulturowego (m.in. przeciwdziałanie aktom wandalizmu) poprzez stałą obserwację i rejestrację zdarzeń w miejscach niebezpiecznych, szybszą interwencję służb porządkowych, monitoring ruchu ulicznego i gromadzenie materiałów dowodowych. W sposób pośredni projekt przyczynia się do ożywienia społeczno-gospodarczego pozwalając na „odzyskanie” do celów handlowych, turystycznych czy kulturalnych centrum miasta, sprawdza się w zabezpieczaniu imprez masowych, a także jest pomocny do szybkiej oceny sytuacji na drogach ułatwiając sterowanie ruchem.

Zobacz także w Załączniku nr 3 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 oraz na stronie http://www.torun.pl/pl/monitoring-na-starowce-i-bydgoskim-przedmiesciu-rozbudowa

Adres: 
obszar Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia, 87-100 Toruń
Koszt całkowity projektu: 
1.576.181,81 zł
Dofinansowanie projektu: 

747.814,27 zł (Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013)

Dane kontaktowe:
Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
87-100 Toruń
tel. 56 61-19-300
e-mail: wol@um.torun.pl

Położenie: 
Galeria: 
Tablica informacyjna dotycząca projektu

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.