Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Monitoring wizyjny na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia

Projekt nr 18
Nazwa projektu: 
Rozbudowa i organizacja systemu monitoringu wizyjnego na obszarze Zespołu Staromiejskiego i Bydgoskiego Przedmieścia miasta Torunia
Podmiot realizujący projekt: 
Gmina Miasta Toruń
Zakres prac: 

Projekt polegał na rozbudowie systemu monitoringu miejskiego o 50 nowych punktów kamerowych oraz modernizacji pomieszczeń Głównego Punktu Rejestracji i Archiwizacji Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa użytkowników historycznych obszarów miasta, zapewnienie porządku publicznego oraz ochrona dziedzictwa kulturowego (m.in. przeciwdziałanie aktom wandalizmu) poprzez stałą obserwację i rejestrację zdarzeń w miejscach niebezpiecznych, szybszą interwencję służb porządkowych, monitoring ruchu ulicznego i gromadzenie materiałów dowodowych. W sposób pośredni projekt przyczynia się do ożywienia społeczno-gospodarczego pozwalając na „odzyskanie” do celów handlowych, turystycznych czy kulturalnych centrum miasta, sprawdza się w zabezpieczaniu imprez masowych, a także jest pomocny do szybkiej oceny sytuacji na drogach ułatwiając sterowanie ruchem.

Zobacz także w Załączniku nr 3 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015 oraz na stronie http://www.torun.pl/pl/monitoring-na-starowce-i-bydgoskim-przedmiesciu-rozbudowa

Adres: 
obszar Starego Miasta i Bydgoskiego Przedmieścia, 87-100 Toruń
Koszt całkowity projektu: 
1.576.181,81 zł
Dofinansowanie projektu: 

747.814,27 zł (Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast, Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013)

Dane kontaktowe:
Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
87-100 Toruń
tel. 56 61-19-300
e-mail: wol@um.torun.pl

Położenie: 
Galeria: 
Tablica informacyjna dotycząca projektu

Najczęściej czytane aktualności

 • Seniorka otrzymuje opaskę z rąk wiceprezydenta Gulewskiego
  Miasto
  150 toruńskich seniorów otrzymało 8 grudnia 2022 r. specjalne opaski monitorujące ich stan zdrowia i umożliwiające szybki kontakt z odpowiednimi służbami.
 • Zdjęcie przedstawia kierownictwo UMT z przygotowaną Szlachetną Paczką
  Miasto
  Szlachetna Paczka nie ominęła toruńskiego magistratu. Tradycyjnie już kierownictwo Urzędu Miasta Torunia zebrało się, aby przygotować paczkę dla potrzebujących. W tym roku jest to pani Maria z synem Janem.
 • Uczestnicy konferencji dotyczącej organizacji VIII Dni Grzegorza Ciechowskiego
  Miasto
  Wręczenie Nagrody nastąpi w dniu 17 grudnia 2022 r. w Klubie Od Nowa w Toruniu, podczas dorocznego koncertu poświęconego pamięci legendarnego lidera Republiki - Grzegorza Ciechowskiego.
 • Zdjęcie przedstawia Ratusz Staromiejski z klocków Lego.
  Kultura, Miasto
  36 tysięcy klocków wykorzystano przy budowie modelu Ratuszu Staromiejskiego. Pracę autorstwa Bartosza Grześkiewicza można już oglądać w Muzeum Okręgowym w Toruniu, które ma swoją siedzibę w Ratuszu.
 • Na zdjęciu: dzieci siedzą na sali gimnastycznej podczas zajęć z profilaktyki sportowej
  Miasto, Sport
  Toruńskie kluby sportowe realizują działania z zakresu profilaktyki uzależnień. Zadania wykonywane są nie tylko poprzez standardowe działania dotyczące rozwiązywania problemów uzależnień, ale także poprzez upowszechnianie sportu i zajęcia sportowe. Łączna pula udzielonych dotacji wyniosła 1.100.000 zł.
 • Logo w kształcie bombki choinkowej z napisem Świąteczna Bitwa Gwiazd
  Miasto, Sport
  W sobotę 10 grudnia 2022 r. w godz. 8:00-13:00 na lodowisku Mentor Sport odbędzie się turniej charytatywny XII Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Zbliża się okres świąteczno-noworoczny. Poniżej publikujemy godziny otwarcia Urzędu Miasta Torunia w tym czasie.
 • Wydział Sportu i Rekreacji UM Torunia, Nadleśnictwo Toruń, Radio Gra i Stowarzyszenie GoSport zapraszają na "Wielką toruńską ślizgawkę świąteczną”. Na Tor-Torze pojawi się Św. Mikołaj z elfami, będą słodkości, choinkobranie i mnóstwo dobrej zabawy na lodzie.
 • 6 grudnia 2022 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się XVIII Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego. Gwiazdą wieczoru była ukraińska wokalistka Jamala. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Torunia, Michał Zaleski.
 • W mikołajkowe popołudnie 6 grudnia 2022 r. dzieci z toruńskich rodzin zastępczych i naturalnych bawiły się na przedświątecznej imprezie w hotelu Filmar.Do udziału w spotkaniu zaproszono  rodziny aktywnie współpracujące na co dzień z Toruńskim Centrum Usług Społecznych, zarówno polskie, jak i ukraińskie. W przystrojonej świątecznie sali na dzieci i...
 • Uczniowie toruńskich szkół i przedszkoli wzięli udział w integracyjnych Mikołajkach, jakie odbyły się 6 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 19.
 • W Szubinie odbył się Gwiazdkowy Turniej Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w Judo. Młodzi zawodnicy UKS Kodokan Toruń wrócili z pięcioma medalami z tej imprezy.
 • W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, rozbrzmiewający kolędami, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku tradycyjnie w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Czytanie fragmentów „Mikołajka” Sempe’go i Goscinny’ego w Szkole Podstawowej nr 9 rozpoczęło Mikołajki w Toruniu.