Rudak Dzieciom 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rudak Dzieciom 2023

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 maja 2023
Autor: Marcin Pryka

W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.

Jak zawsze było wesoło i ciekawie. Mieszkańcy lewobrzeża w każdym wieku mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, w tym zabaw i konkursów. Szczególną radość mieli najmłodsi, bawiąc się na popularnych „dmuchańcach”. Były zawody w ping ponga, warsztaty plastyczne, rozwiązywanie łamigłowek i malowanie buziek. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły. Na stanowiskach Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej dzieci i ich rodzice mieli okazję poznać dawny i współczesny sprzęt tych służb. Nie zabrakło strefy gastronomicznej z przysmakami. Tradycyjnie serwowana była też wata cukrowa.

Coroczny festyn integruje społeczność osiedla Rudak. Zorganizowano go dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz radnych Rady Miasta Torunia – Michała Jakubaszka, Wojciecha Klabuna i Bartłomieja Jóźwiaka. Zastępca Prezydenta Torunia Adrian Mól przekazał życzenia od Prezydenta Michała Zaleskiego i rozdał garść słodyczy dla najmłodszych. - Bardzo cieszymy się, że możemy tutaj z Państwem być. Cieszymy się, że jako miasto możemy wspierać dzisiejszy festyn. Ogromne podziękowania dla stowarzyszenia, które świętuje dziesięciolecie oraz dla Rady Okręgu za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia. Życzymy wszelkiej pomyślności na cały najbliższy rok - powiedział Zastępca Prezydenta Adrian Mól.

Chciałbym złożyć podziękowania i gratulacje dla wszystkich organizatorów. Ten festyn ma przebogatą tradycję. Działania Stowarzyszenia Rudak i działania Rady Okręgu pokazują jak Państwo są zaangażowani i jak bardzo Rudak się zmienia i pięknieje na przestrzeni ostatnich lat. To jest Państwa zasługa. Ja pamiętam stan jeszcze z chociażby dziesięciu lat. Obecnie naprawdę możemy tutaj zapraszać mieszkańców z innych dzielnic i się nim chwalić, bo naprawdę jest czym. Udanej zabawy - życzył radny Wojciech Klabun.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
  Biznes, Miasto
  Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
 • Miasto
  Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
 • Miasto
  - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Na zdjęciu: zawodnicy HK Pomorzanin Toruń na zielonej murawie boiska
  Miasto, Sport
  Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • 246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na niedzielę 19 maja 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.