Ruszyła CS Superliga | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyła CS Superliga

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze

TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.

Podopieczni trenera Pawła Cegielskiego walczą w tym sezonie o trzecie Drużynowe Mistrzostwo Polski z rzędu. Najlepsza ekipa w kraju przeszła małe przemeblowanie. Wiek juniora skończyli doświadczeni i skuteczni zawodnicy Kosma Syrkowski i Filip Kowalski, których zastąpił brylujący na torach CS 1. Ligi Adrian Olkowski.

Doparowymi Adriana są speedrowerzyści nie mający za sobą ligowych szlifów. Formację seniorską stanowią nadal liderzy Arkadiusz Szymański, Dawid Bas i Remigiusz Burchardt. Wsparci wspomnianym Kosmą Syrkowskim, Szymonem Rządem i Bartoszem Fryckowskim.

Żółto-niebiesko-biali przegrali na inaugurację rozgrywek z jednym z pretendentów do złota Aseko Orłem Gniezno w stosunku 69:87. Teraz przed torunianami okazja na rehabilitację, bowiem w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o 16:00 na torze przy Bielańskiej 66 podejmą PKS Victorię Poczesna. Ekipa spod Częstochowy jest beniaminkiem rozgrywek, jednak w 1. kolejce pokonała brązowych medalistów sprzed roku Autojazda Mustang Żołędowo 18 punktami.

Tego samego dnia, lecz o 12:00 swój pierwszy domowy mecz objedzie mistrz z 2023 r. CS 1. Ligi Drwęca Kaszczorek. Rywalem „Wodników” będzie TPD Kalety. Na inaugurację sezonu turkusowo-bordowi przegrali na wyjeździe z Szarżą Wrocław 88:65. Co ważne, w niedzielę (7 kwietnia) wystartowały rozgrywki w CS Superlidze Żaków. Wygraną na otwarcie odniósł TSŻ Biofarm Toruń, w którym prym wiódł Paweł Zawadzki (17+1).

Tekst i zdjęcie: TSŻ Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.