Ruszyła rekrutacja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyła rekrutacja

Miasto
Data publikacji: 15 maja 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji podczas briefingu prasowego

15 maja 2023 roku ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Nabór jest prowadzony elektronicznie i potrwa do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00.

- Egzaminy ósmoklasisty odbędą się od 23 do 25 maja 2023 r., ale rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się już dziś, 15 maja 2023 r. i jest to rekrutacja w systemie elektronicznym – poinformował prezydent Michał Zaleski podczas briefingu prasowego, jaki odbył się 15 maja 2023 r.

https://torun.edu.com.pl/kandydat - to adres strony internetowej, poprzez którą odbywa się rekrutacja. Wnioski należy składać do 16 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 – po tym terminie rekrutacja zostaje zamknięta. Możliwe jest także wydrukowanie wniosku, podpisanie go przez rodziców/opiekunów prawnych, a następnie zaniesienie z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru. – Na stronie internetowej znajduje się wszystko, co potrzebne w procesie rekrutacji. Są tam zarówno dokładnie przedstawione zasady rekrutacji, jak też wzory oświadczeń. Znajduje się tam także oferta szkółwyjaśniła Anna Łukaszewska, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Z oferty prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia, kandydaci wybierają 3 szkoły i dowolną liczbę oddziałów w każdej z nich. Wniosek składany jest do szkoły pierwszego wyboru. Co ważne, kandydat ma możliwość zmiany wniosku o przyjęcie do szkoły lub złożenie nowego wniosku, jeżeli uzna, że jednak chciałby uczęszczać do innej szkoły.

>>> przejdź do zasad i terminów rekrutacji

- Już po raz drugi rekrutacja cechuje się nadmiarem chętnych w stosunku do liczby miejsc. Bierze się to z półtora rocznika, całego rocznika 2009 i połowy rocznika 2008, który w roku 2023 kończy szkołę podstawową. W planie oddziałów klas I uwzględniono zwiększone zapotrzebowanie na miejsca z tego tytułu – mówił prezydent Michał Zaleski.


 

W roku szkolnym 2022/2023 do 104 oddziałów klas VIII w szkołach podstawowych Gminy Miasta Toruń uczęszcza łącznie 2403 uczennic i uczniów (nie licząc uczniów szkół specjalnych i szkoły muzycznej). Należy pamiętać, że wśród ubiegających się o miejsca w toruńskich szkołach są także uczniowie spoza naszego miasta.

W toruńskich szkołach ponadpodstawowych przygotowano łącznie 3538 miejsc w 110 oddziałach klas pierwszych:

 • 2128 miejsc, w 63 oddziałach, w 11 liceach ogólnokształcących
 • 1140 miejsc, w 38 oddziałach, w 8 technikach, proponujących kształcenie w 31 zawodach,
 • 270 miejsc, w 9 oddziałach, w 6 branżowych szkołach I stopnia, proponujących kształcenie w 12 zawodach.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.