Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ruszyły Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim

Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.

- Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim to nasz Toruń jest ich gospodarzem. Warto podkreślić, że zawody odbywają się w szczególnym roku obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiegomówił prezydent Michał Zaleski podczas inauguracji mistrzostw, która odbyła się 6 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska. W wydarzeniu udział wzięli także: Michał Ramlau – wicestarosta toruński; Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego; Maciej Demel – wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego; Grzegorz Rybiałek – prezes zarządu Energy System Toruń sp. z o.o.

Po uroczystym otwarciu odbyły się pierwsze walki eliminacyjne mężczyzn.

Do Mistrzostwach Polski w Boksie Olimpijskim ponad 100 klubów z całej Polski zgłosiło 251 zawodników, w tym 176 mężczyzn i 75 kobiet. Zawodniczki wystąpią w 12, a zawodnicy w 13 kategoriach wagowych.

Toruń będzie reprezentowany przez pięcioro zawodników MKSW Pomorzanin Toruń. Są to: Aneta Rygielska (kat. 66 kg), Natalia Rok (kat. 50 kg), Barbara Marcinkowska (kat. 70 kg), Mikołaj Tobera (kat. 71 kg) i Jakub Nowakowski (kat. 92 kg).

Walki eliminacyjne można śledzić w serwisie internetowym YouTube. Bezpośrednie transmisje z weekendowych finałów przeprowadzi Telewizja Polska na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej: w sobotę (9.12) turniej finałowy mężczyzn w godz. 19:30-23:00 i w niedzielę (10.12) turniej finałowy kobiet w godz. 16:15-18:45.


Najważniejsze osiągniecia zawodników MKSW Pomorzanin Toruń:

 • Aneta Rygielska - młodzieżowa mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich (Baku), wielokrotna mistrzyni Polski.
 • Natalia Rok – mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski.
 • Barbara Marcinkowska – wicemistrzyni świata juniorek, brązowa medalistka Mistrzostw Europy do lat 22, młodzieżowa mistrzyni Polski do lat 23.
 • Mikołaj Tobera – mistrz Polski, akademicki mistrz Polski, wicemistrz Polski juniorów, medalista młodzieżowych mistrzostw Polski.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Miasto
  Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Miasto
  Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • Kultura, Miasto
  8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.
 • Na zdjęciu: wifok z drona na Ratusz Staromiejski i panoramę Torunia
  Miasto
  21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji życzenia toruńskim przewodniczkom i przewodnikom składa prezydent Michał Zaleski.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.