"Seniorze - żyj zdrowo" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

"Seniorze - żyj zdrowo"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Wykładem poświęconym ćwiczeniom pamięci i funkcji poznawczych seniora rozpocznie się nowy cykl comiesięcznych (marzec-czerwiec) bezpłatnych spotkań w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - "Seniorze - żyj zdrowo".

Cykl "Seniorze - żyj zdrowo" to wspólna inicjatywa Młyna Wiedzy i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. Celem projektu jest promowanie zdrowia wśród toruńskich seniorów. - Od marca do czerwca odbędą się comiesięczne spotkania, w trakcie których mieszkańcy naszego miasta, ale nie tylko, będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie aerobiku dla mózgu, wpływie ziół na przemęczenie, fizjoterapii osób starszych czy najczęstszych schorzeń wieku podeszłego - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki.

Bezpłatne wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji (budynek MW2, ul. Władysława Łokietka 1-3) w wybrane poniedziałki od marca do czerwca w godz. 10:00-12:00. Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z drobnego poczęstunku (herbata/kawa). Wykłady prowadzone będą przez specjalistów z OIPiP w Toruniu.

Harmonogram spotkań cyklu "Seniorze - żyj zdrowo":    

    20 marca: Aerobik dla mózgu, czyli ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych dla seniora - mgr psychologii Barbara Andryszek   
    17 kwietnia: Dobroczynny wpływ ziół na wiosenne przemęczenie - mgr pielęgniarstwa Agnieszka Ostrowska   
    22 maja: Fizjoterapia u seniora – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegach i ćwiczeniach w domu - mgr fizjoterapii Rafał Korzeniecki   
    19 czerwca: Najczęstsze schorzenia wieku podeszłego – jak reagować? - mgr pielęgniarstwa Mirosława Jastrzębska oraz dietetyk mgr Violetta Kruszczewska

Data: 
20.03.2023 10:00 — 19.06.2023 12:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Setki motocyklistów przyjechały ulicami Torunia w ramach tradycyjnej akcji wypędzania zimy. Jest to symboliczny początek sezonu motocyklowego.
 • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
  Miasto
  Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
 • Miasto
  Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
 • 30 lat Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
  Miasto
  Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
 • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.
 • St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.