"Seniorze - żyj zdrowo" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

"Seniorze - żyj zdrowo"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Wykładem poświęconym ćwiczeniom pamięci i funkcji poznawczych seniora rozpocznie się nowy cykl comiesięcznych (marzec-czerwiec) bezpłatnych spotkań w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - "Seniorze - żyj zdrowo".

Cykl "Seniorze - żyj zdrowo" to wspólna inicjatywa Młyna Wiedzy i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. Celem projektu jest promowanie zdrowia wśród toruńskich seniorów. - Od marca do czerwca odbędą się comiesięczne spotkania, w trakcie których mieszkańcy naszego miasta, ale nie tylko, będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie aerobiku dla mózgu, wpływie ziół na przemęczenie, fizjoterapii osób starszych czy najczęstszych schorzeń wieku podeszłego - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki.

Bezpłatne wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji (budynek MW2, ul. Władysława Łokietka 1-3) w wybrane poniedziałki od marca do czerwca w godz. 10:00-12:00. Uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z drobnego poczęstunku (herbata/kawa). Wykłady prowadzone będą przez specjalistów z OIPiP w Toruniu.

Harmonogram spotkań cyklu "Seniorze - żyj zdrowo":    

    20 marca: Aerobik dla mózgu, czyli ćwiczenia pamięci i innych funkcji poznawczych dla seniora - mgr psychologii Barbara Andryszek   
    17 kwietnia: Dobroczynny wpływ ziół na wiosenne przemęczenie - mgr pielęgniarstwa Agnieszka Ostrowska   
    22 maja: Fizjoterapia u seniora – wszystko co powinieneś wiedzieć o zabiegach i ćwiczeniach w domu - mgr fizjoterapii Rafał Korzeniecki   
    19 czerwca: Najczęstsze schorzenia wieku podeszłego – jak reagować? - mgr pielęgniarstwa Mirosława Jastrzębska oraz dietetyk mgr Violetta Kruszczewska

Data: 
20.03.2023 10:00 — 19.06.2023 12:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia ogłasza otwarty nabór ofert na wynajem gminnej nieruchomości użytkowej przy ul. Szosa Chełmińska 239/241 w Toruniu na cele szczególne, tj. prowadzenie działalności kulturalnej dla mieszkańców Torunia.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.