Setki zaszczepionych w Toruń Plaza | www.torun.pl

Setki zaszczepionych w Toruń Plaza

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 12 czerwca 2021
Autor: Filip Tomasik

319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Punkt w galerii Toruń Plaza został utworzony w ramach akcji szczepień weekendowych. W każdą sobotę i niedzielę czerwca torunianie i goście naszego miasta mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Punkt został uruchomiony o godzinie 9:00 i pracował do godziny 18:00. Lokalizacja została wybrana tak, aby osoby chętne mogły, przy okazji weekendowych zakupów, niemal od ręki poddać się szczepieniu.

Chętnych nie brakowało. W sumie zaszczepiono 319 osób. Kolejna tura szczepień już jutro (13 czerwca 2021). Od godziny 9:00 będą pracowały punkty w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej 17 oraz na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Nowością będzie możliwość zaszczepienia młodzieży, która ukończyła 12 rok życia pierwsza dawką szczepionki wyprodukowanej przez firmę Pfizer, jednak będzie to możliwe tylko w punkcie utworzonym na terenie Ratusza Staromiejskiego. Przejdź do informacji o szczepieniu osób powyżej 12 roku życia.

Aby zgłosić się na szczepienie, nie jest wymagane skierowanie. W punktach są obecni lekarze, którzy na miejscu kwalifikują do przyjęcia szczepionki. Zachęcamy do zgłaszania się na szczepienia.

Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego

O kolejnych terminach szczepień bez rejestracji będziemy informować na bieżąco.

Szczepienie w weekend się opłaca

Podczas niedzielnej akcji szczepieniowej (13 czerwca) na dziedzińcu ratusza rozdawane będą karty Moja Starówk@. Dzięki nim można zrobić zakupy lub skorzystać z usług na obszarze zespołu staromiejskiego Torunia z rabatem. Partnerami programu lojalnościowego jest już ponad 90 przedsiębiorców, którzy oferują szeroki wachlarz usług.

Dodatkowo każda osoba, która w najbliższy weekend przyjdzie do CSW z zaświadczeniem o szczepieniu z 12 lub 13 czerwca, będzie mogła odebrać w recepcji bezpłatną wejściówkę na wszystkie wystawy. Bilety będzie można zrealizować wyłącznie 12 i 13 czerwca 2021 r.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • skok z hulajnogą na pumptrucku
  Sport
  Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • dziewczynki w koszulkach z napisem "I love Toruń"
  Miasto, Sport
  Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • grafika: nowe statystyki covid
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Zdjęcie Punktu Informacyjnego i napisu "dowody osobiste, sprawy meldunkowe"
  Miasto
  Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • Na zdjęciu widać postać piel egniarki podczas wykonywania szczepienia
  Koronawirus, Miasto
  W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.
 • Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama spotkał się w piątek, 23 lipca 2021 r. z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Wizyta dyplomaty związana była z uroczystościami odpustowymi z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego w kościele Świętego Jakuba Apostoła.
 • Więcej pieniędzy na zieleń, świadczenia dla rodzin zastępczych oraz sport dla dzieci i młodzieży - 22 lipca 2021 r. Rada Miasta Torunia uchwaliła zmiany w budżecie na rok 2021.
 • W sobotę 24 lipca 2021 r. na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się 18. edycja Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych.
 • Rusza nabór na kolejne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw w ramach tarczy branżowej.
 • Regaty wioślarskie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio rozpoczęły się 23 lipca, a zakończą 30 lipca. Polskę reprezentuje sześć osad, w tym zawodnicy z Torunia.