Ślubowanie nowych urzędników | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ślubowanie nowych urzędników

Miasto
Data publikacji: 23 lutego 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz

Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.

- Fakt, że uczestniczycie dziś Państwo w tej uroczystości, oznacza świadomą i przemyślaną decyzję o związaniu swojej kariery zawodowej z samorządem terytorialnym i podjęciu się służby na rzecz mieszkańców Torunia. Jest to służba trudna, wymagająca wiedzy, zaangażowania i doświadczenia. Musimy wypełniać nasze zobowiązania wobec mieszkanek i mieszkańców Torunia najlepiej jak potrafimy, a krąg zagadnień, którymi się zajmujemy, jest spory  – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Przez kilka ostatnich miesięcy, w okresie służby przygotowawczej zapoznawaliście się z różnymi działami i jednostkami urzędu, nabywaliście umiejętności, które pozwolą Wam lepiej wykonywać Wasze codzienne zadania. Raz jeszcze dziękuję za decyzję o podjęciu pracy w urzędzie miasta, gratuluję zdanego egzaminu i życzę zadowolenia z rozpoczynającego się w Państwa życiu nowego etapu.

23 lutego 2024 r. ślubowanie, w obecności dyrektorów i kierowników działów UMT, złożyli:

 1. Monika Cendrowska, mgr politologii – inspektor w Wydziale Podatków i Windykacji;
 2. Dominika Gajewska, licencjat pracy socjalnej - podinspektor w Kancelarii Prezydenta Miasta;
 3. Emilia Gontarek-Czołgowska, mgr finansów i rachunkowości - podinspektor w Wydziale Księgowości;
 4. Michał Kondej, mgr administracji - specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej;
 5. Anita Kurpiewska, mgr finansów i rachunkowości - podinspektor w Wydziale Spraw Administracyjnych;
 6. Justyna Radziejewska, mgr kierunku menedżersko-prawnego - podinspektor w Wydziale Księgowości;
 7. Natalia Raszkiewicz, mgr prawa - podinspektor w Wydziale Komunikacji Społecznej i Informacji;
 8. Aleksandra Rombalska, mgr archiwistyki i zarządzania dokumentacją - podinspektor w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej;
 9. Małgorzata Walczak, mgr bezpieczeństwa wewnętrznego - podinspektor w Wydziale Obsługi Mieszkańców;
 10. Agnieszka Wyrzykowska, mgr finansów i rachunkowości - inspektor w Wydziale Podatków i Windykacji

Nabory na stanowiska urzędnicze są uzupełnieniem naturalnego ruchu kadrowego w urzędzie – związanego z przechodzeniem pracowników na emerytury czy odejściem z pracy z innych przyczyn. Na wolne stanowiska ogłaszane są konkursy, w których wyłaniani są nowi kandydaci na urzędników.  Ustawa o pracownikach samorządowych przewiduje, że z osobami podejmującymi po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego zawiera się umowę o pracę na czas określony - do 6 miesięcy. W tym czasie kieruje się je do służby przygotowawczej, w czasie której odbywają szkolenie w różnych jednostkach urzędu, zapoznając się z organizacją urzędu i pracą poszczególnych wydziałów. Służba przygotowawcza trwa nie dłużej niż 3 miesiące i kończy się złożeniem egzaminu. Jeśli jego wynik jest pozytywny, pracownicy składają ślubowanie na sztandar miasta.

Warto dodać, że odbycie służby przygotowawczej i zdanie egzaminu uprawnia do podejmowania pracy w administracji samorządowej w całej Polsce, już bez konieczności ponownego przechodzenia tej procedury.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.