Ślubowanie policjantów | www.torun.pl

Ślubowanie policjantów

Miasto
Data publikacji: 14 maja 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Komendant Miejski Policji wręcza akty mianowania nowym funkcjonariuszom policji

W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.

Funkcjonariuszy – 2 policjantki i 9 policjantów - powitał w szeregach formacji Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski.
 
Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym  rozpoczną służbę w jednostkach garnizonu toruńskiego. Komendant  Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby. - Bycie policjantem to trudna misja obarczona ryzykiem, wymagająca doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Życzę sukcesów na drodze zawodowej, dumy i satysfakcji z wykonywanych zadań powiedział insp. Maciej Lewandowski. Po uroczystości ślubowania policjanci otrzymali legitymacje służbowe.

Ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ślubowania, odbyło się ono bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów. W uroczystości udział wzięli komendanci jednostek, do których zostali skierowani.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą we wszystkich  jednostkach garnizonu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.