Służby miejskie odśnieżają drogi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Służby miejskie odśnieżają drogi

Drogi, Kultura
Data publikacji: 03 lutego 2023
Autor: Paula Gałązka
Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego

W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.

- Na drogi wysyłamy dwanaście piaskarek oraz trzy ciągniki. Zaczynamy akcję od tras pierwszej kategorii, mosty, wiadukty oraz miejsca niebezpieczne. W zależności od nasilenia opadów zakres może zostać rozszerzony - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Aktualizacja, godz. 12:47:

Zwiększona została ilość sprzętu na drogach. Obecnie jeździ dwanaście pługopiaskarek, dwa plugi i osiem ciągników.

Aktualizacja, godz. 14:50:

Obecnie jeżdżą dwadzieścia cztery jednostki: czternaście plugopiaskarek, dwa ciężkie pługi i osiem ciągników.


Przypomnijmy, że drogi w mieście podzielone są na 4 kategorie, które decydują o kolejności prowadzenia działań:

 • I kategoria – 484 km głównych ciągów komunikacyjnych miasta, wiadukty i mosty, główne ulice miasta np. Szosa Chełmińska, Lubicka, Bydgoska, Olszyńska, Łyskowskiego, Wyszyńskiego.
 • II kategoria – to m.in. ulice: Lotników, Kozacka, Targowa, Chabrowa, Forteczna, Drzymały, Strzałowa, Szubińska (łącznie 125 km).
 • III kategoria – to np. ulice: Jagodowa, Irysowa, Agrestowa, Długosza, Spółdzielcza czy Wodociągowa (łącznie jest ich 275 km).
 • IV kategoria – na przykład ulice: Młyńska, Przy Grobli, Kuropatwy, Nad Rzeczką (łącznie 60 km).

Jest to w sumie ponad 940 km ulic. Natomiast powierzchnia utrzymania chodników komunalnych i dróg rowerowych to ponad 1 500 000 mkw.

Jeśli chcą Państwo poinformować o trudnych warunkach na drogach lub chodnikach w swojej okolicy, należy skontaktować się z:

CENTRANY PUNKT SŁUŻBY DYSPOZYTORSKIEJ

AKCJI ZIMOWEJ 2022/2023

MIEŚCI SIĘ
W MIEJSKIM PRZEDSIĘBIORSTWIE OCZYSZCZANIA
SPÓŁKA Z O.O. W TORUNIU
ul. GRUDZIĄDZKA 159

Ważne numery telefonów: 

056 63 98 136, 605 102 300       -  Dyspozytornia AZ

056 63 98 119                               -  Sekretariat 

056 63 98 112/126                      -  Wydział Oczyszczania 

056 63 98 109                               -  Portiernia Spółki  


Na zdjęciu: Popołudnie 3 lutego 2023 r. w Toruniu, fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.