Sportowy dzień na lewobrzeżu | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Sportowy dzień na lewobrzeżu

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Dzień Sportu na lewobrzeżu, 22.06.2024 r.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wielu mieszkańców lewobrzeża wzięło udział w treningach, pokazach umiejętności sportowych, konkursach i animacjach dla najmłodszych. Tak wyglądał Dzień Sportu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera 79. W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.

Wydarzenie odwiedzili m.in. hokeiści na trawie, tenisiści stołowi, pięcioboiści, wioślarze, kolarki i reprezentanci sportów walki. W sobotę, 22 czerwca 2024 r, można było potrenować m.in. z wioślarzami AZS UMK, laskarzami Pomorzanina, tenisistami klubu Nowa Era, zawodniczkami Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Nestle Fitness Toruń i karatekami klubu Karate Kumade. Pojawił się także specjalny trenażer żużlowy, na którym można było sprawdzić „reakcję startową” siedząc na żużlowej maszynie pod taśmą startową. Były także konkursy sprawnościowe, biegi w workach, przeciąganie liny, turniej w boule, badmintona i siatkówkę. W sportowych zabawach na boisku przy Hallera  brały udział całe rodziny, na najlepszych czekały złote medale, drobne nagrody i sportowe podium.

Wydarzenie organizował MOSIR, Wydział Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GoSport! Partnerami byli: Radio Gra, Toruń Plaza, Nicolaus Bank i Torital Toruń.  Kolejny „Dzień Sportu” odbędzie się 31 sierpnia na zakończenie wakacji na boisku na Wrzosach.

fot. Stowarzyszenie GoSport!

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.