"Sprawdzimy Bulwar" na spacerze | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

"Sprawdzimy Bulwar" na spacerze

Eko, Miasto
Data publikacji: 14 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Zespół GreenLab Toruń zaprasza mieszkanki i mieszkańców Torunia na spacer badawczy wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego.

Celem spaceru będzie diagnoza obecnego stanu bulwarów pod kątem zieleni oraz funkcjonalności. - Będziemy przyglądać się temu, co na bulwarach funkcjonuje dobrze oraz co należałoby poprawić. Na koniec wspólnie wypracujemy rekomendacje zmian do wprowadzenia przez odpowiednie jednostki Urzędu Miasta Torunia - zachęcają organizatorzy spaceru.

Spacer odbędzie się we wtorek 18 czerwca 2024 r. Ruszy o godz. 16:30 z Bulwaru na wysokości Woli Zamkowej i będzie prowadził w kierunku mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Docelowym miejscem będzie przystań AZS, gdzie uczestnicy zatrzymają się na dłużej, by przeanalizować uwagi i propozycje zebrane w trakcie spaceru. Wydarzenie zakończy się około godz. 18.30.

Aby jak najlepiej zorganizować spacer, potrzebujemy wiedzieć ile osób się wybiera, dlatego zapisz się >>>TUTAJ<<< .

Więcej o projekcie GreenLab Toruń >>>TUTAJ<<<

W razie pytań prosimy o kontakt: fundacja@pzr.org.pl

Do zobaczenia na Bulwarze!

Organizatorami spaceru są: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju oraz Grupa GreenLab Toruń przy wsparciu urzędników z Wydziału Środowiska i Ekologii UMT w ramach projektu GreenLab Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.