Sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie trwa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie trwa

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia. Węgiel sprzedaje spółka TOREC.

TOREC jako pośredniczący podmiot węglowy zawarł umowę z PGE Paliwa z terminem obowiązywania do 30 kwietnia 2023 r. Sprzedaż prowadzona jest w siedzibie firmy przy ul. Ceramicznej 6 - wjazd od ul. Ukośnej. Preferencyjna cena brutto wynosi 1.950 zł za tonę. Cena zawiera koszt transportu pod wskazany przez mieszkańca adres. Warunkiem jest zakup węgla w ilości od 500 kg do 1.500 kg. Jeśli mieszkaniec kupi mniejszą ilość węgla, wówczas będzie musiał zorganizować transport we własnym zakresie lub zlecić go odpłatnie firmie TOREC na uzgodnionych warunkach.

Aby zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach mieszkaniec musi uzyskać w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia zaświadczenie uprawniające do tego zakupu i udać się z nim do firmy TOREC. Po weryfikacji zaświadczenia zostanie wystawiona faktura za zakupiony węgiel i będzie można dokonać zapłaty – płatność gotówką, kartą płatniczą lub blikiem. Po podpisaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wymóg RODO), mieszkaniec otrzyma dokument potwierdzający jakość węgla oraz oświadczenie o jego pochodzeniu. Następnie pracownicy firmy TOREC uzgodnią termin dostawy węgla. W dzień dostawy mieszkaniec zostanie wcześniej poinformowany o godzinie dostawy (po dostawie węgla potwierdzi kierowcy fakt jego otrzymania).

Ilość węgla po cenie preferencyjnej zależy od ilości zakupionego węgla do końca grudnia 2022 r. Wnioski o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu taniego węgla przyjmowane są w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12. Formularz wniosku >>> do pobrania.

Węgiel sprzedawany przez TOREC sprowadzany jest z Kolumbii. Klienci są obsługiwani od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do 13:00. Informacje na temat sprzedaży preferencyjnej można uzyskać w spółce TOREC pod nr tel. 667 663 723. Węgiel można kupić „luzem” (nie jest on pakowany) i w dwóch sortymentach:

 • groszek– wymiary ziaren węgla 8÷25 mm;
 • orzech – wymiary ziaren węgla powyżej 25 mm (zwykle mieszczą się w przedziale 25÷60 mm)

Uprawnione do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup taniego węgla są osoby, które otrzymały już dodatek węglowy, bądź osoby, którym dodatek został przyznany, ale środków na dzień dzisiejszy jeszcze nie otrzymały. Ponadto ustawodawca umożliwił złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia dla osób, które nie są uprawnione do dodatku węglowego, ale w przypadku takich osób kryterium weryfikującym jest wpisanie posiadanego źródła spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Z preferencyjnego zakupu nie może skorzystać gospodarstwo domowe, które zakupiło węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 za cenę poniżej 2000 zł, np. poprzez sklep internetowy PGG lub innych krajowych kopalni

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.