Stadion ze świadectwem PZLA | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stadion ze świadectwem PZLA

Miasto, Sport
Data publikacji: 05 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego

Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pierwotna decyzja zarządu PZLA z 19 maja 2023 została podtrzymana i termin ważności Świadectwa PZLA dla Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego obowiązuje do 31 grudnia 2024 r. Oznacza to, że na obiekcie będzie można przeprowadzać zarówno wydarzenia amatorskie, jak i zawodowe, w tym wydarzenia sportowe I kategorii, w tym w randze mistrzostw Polski. Już 8 czerwca 2023 r. na stadionie przeprowadzony zostanie lekkoatletyczny Memoriał im. Grzegorza Duneckiego.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, miasto będzie starać się o pozyskanie środków zewnętrznych na sfinansowanie modernizacji stadionu, tak aby móc ją przeprowadzić nie zmniejszając ani nie zmieniając zakresu zaplanowanych inwestycji miejskich. Po przeprowadzonym w kwietniu 2023 r. przez Instytut Sportu badaniu jakości nawierzchni bieżni stadionowej oraz na podstawie posiadanej dokumentacji projektowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sporządził dokładną wycenę kosztów remontu nawierzchni. Środki zewnętrze stanowiłyby istotny wkład w sfinansowanie prac.

Stadion Miejski w Toruniu, fot. Grupa Falco

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.