Straż Miejska prowadzi zajęcia. Zgłoś swoją placówkę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Straż Miejska prowadzi zajęcia. Zgłoś swoją placówkę

Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2022
Autor: Marcin Pryka
Straż Miejska prowadzi zajęcia dla placówek oświatowych

Od 8 grudnia 2022 r. placówki oświatowe zlokalizowane na terenie Torunia mogą zgłaszać akces do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Toruniu.

Działalność profilaktyczna Straży Miejskiej realizowana jest zgodnie z Programem Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego dla Gminy Miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego. Obejmuje ona między innymi realizację w toruńskich placówkach oświatowych autorskich programów edukacyjno - profilaktycznych. Podstawowymi celami podejmowanych działań jest dostarczenie odbiorcom informacji na temat istniejących zagrożeń oraz skutków zachowań ryzykownych, prowadzenie zajęć edukacyjnych polegających na rozwijaniu umiejętności społeczno - psychologicznych, a także przekazanie podstawowych zasad współżycia społecznego.

Straż Miejska współpracuje z blisko 90. toruńskimi placówkami oświatowymi oraz świetlicami opiekuńczo - wychowawczymi. W realizacji programów profilaktyczno - edukacyjnych w roku 2021 wzięło udział ponad 19 tysięcy uczniów z toruńskich placówek oświatowych. Programy Straży Miejskiej adresowane są do dzieci i młodzieży szkolnej w różnym wieku. Dlatego też problematyka zajęć, forma przekazu i pomoce dydaktyczne są w odpowiedni sposób dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

W tegorocznej ofercie strażnicy miejscy przygotowali łącznie ponad 40 autorskich programów edukacyjno – profilaktycznych poruszających tematykę związaną z szeroko pojętą profilaktyką. Programy realizowane są przez funkcjonariuszy ds. profilaktyki posiadających wyższe wykształcenie z uprawnieniami pedagogicznymi. Są to osoby posiadające cechy niezbędne przy współpracy z dziećmi i młodzieżą szkolną. Strażnicy mają ukończone studia z zakresu resocjalizacji, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychologii i oligofrenopedagogiki oraz szereg specjalistycznych szkoleń.             

Zgłoszenia przejmowane są wyłącznie drogą telefoniczną, w godzinach 08.00-14.00, pod numerem telefonu 56 6574203.

Oferta programowa:

https://www.strazmiejska.torun.pl/strona-1059-oferta_programowa_dla_szkol_i.html

Zdj. strazmiejska.torun.pl

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.