Stwórz mapping na Skyway | www.torun.pl

Stwórz mapping na Skyway

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Postać z napisem UMK na tle instalacji Skyway

Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.

"Marzysz, by Twoje dzieło zostało zaprezentowane podczas Skyway Festival? Chcesz zdobyć doświadczenie, pracując w międzynarodowym zespole młodych artystów? Zgłoś się do udziału w warsztatach "Per YUFE ad astra", organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu" - zachęcaja organizatorzy.

Oferta obejmuje uczelnie zrzeszone w konsorcjum YUFE i dotyczy studentów dowolnego roku i kierunku studiów, zainteresowanych sztuką audiowizualną. Podczas warsztatów będą mogli stworzyć zespołowo mapping 3D na budynku użyteczności publicznej. - Praca ta będzie elementem instalacji prezentowanych podczas międzynarodowego festiwal światła Bella Skyway Festival w 2022 roku w Toruniuzapowiada prof. Przemysław Nehring, Prorektor ds. Kształcenia i szef projektu YUFE na UMK.

W warsztatach przygotowanych przez Wydział Sztuk Pięknych UMK może wziąć udział 20 osób. Odbędą się one w formie stacjonarnej w Toruniu w dniach 17-20 sierpnia 2021 r. i będą prowadzone w języku angielskim. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, zajęcia zostaną zrealizowane w formie wirtualnej.

Warunkiem udziału w konkursie jest prawidłowo wypełniony i złożony do 7 maja 2021 r. formularz zgłoszeniowy z pisemnym uzasadnieniem chęci udziału w warsztatach i opisem autorskiej koncepcji scenariusza do filmu “Per YUFE ad astra"(Przez YUFE do gwiazd). - Docenione zostaną niebanalne interpretacje hasła, prezentujące YUFE w ciekawy sposób, zwracające uwagę na różnorodność tej organizacji, której założeniem jest współpraca odległych od siebie ośrodków akademickich orbitujących wokół wspólnej idei. Hasłem "Per YUFE ad astra" kandydat powinien wskazać na potencjał tkwiący w konsorcjumwyjaśnia dr Tomasz Wlaźak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, który poprowadzi warsztaty.

Przedstawienie portfolio nie jest obowiązkowe, jednak udostępnienie komisji konkursowej przykładów własnej twórczości plastycznej (grafika komputerowa, animacja, film) będzie dodatkowym atutem. Oceny zgłoszeń dokona jury złożone z reprezentantów konsorcjum YUFE oraz przedstawiciela miasta Torunia. Wyniki konkursu zostaną przekazane kandydatom i kandydatkom do 31 maja (będzie wymagane potwierdzenie chęci udziału), a ogłoszenie ostatecznej listy uczestników nastąpi do 17 czerwca 2021 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewnią materiały i sprzęt niezbędny do udziału w warsztatach, a także nocleg i wyżywienie podczas warsztatów.


Pobierz formularz zgłoszeniowy

Link do regulaminu

Link do strony YUFE: https://yufe.eu/

Fot. Andrzej Romański

Najczęściej czytane aktualności

 • Stacja przesiadkowa przy pl. Rapackiego
  MZK
  Niemal 130 lat temu, 16 maja 1891 roku, na ulice Torunia wyjechały pierwsze konne tramwaje. Zajezdnię tramwajową wyposażono wówczas w warsztaty do konserwacji i remontu wozów oraz w stajnie dla koni.
 • Na zdjęciu kamienice przy ul. Rynek Staromiejski 26 i 27
  Miasto
  W miejscu łączącym Rynek Staromiejski z ul. Chełmińską odremontowane zostały zabytkowe kamienice.
 • Grafika rządowa informująca o możliwości zapisów na szczepienie dla osób, które ukończyły 18 lat
  Koronawirus, Miasto
  Od 9 maja 2021 roku na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby urodzone w latach 2000-2003.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Na zdjęciu zbliżenie na strzykawkę ze szczepionką podczas podawania zastrzyku - widać ramię i wkłutą igłę
  Koronawirus, Miasto
  Od 17 maja 2021 roku zostanie skrócony czas oczekiwania na druga dawkę szczepionki – poinformował Michał Dworczyk z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Zdjęcie pokazuje zarys działki przy ul. Sieradzkiej, która została wystawiona na sprzedaż
  Biznes, Miasto
  Ciekawa pozycja w miejskiej ofercie inwestycyjnej. Na sprzedaż został wystawiony teren pod usługi przy ul. Sieradzkiej 21 w sąsiedztwie drogi krajowej nr 80 i węzła autostradowego A1.
 • Toruń uplasował się na 4. miejscu w przeliczeniu liczby ścieżek rowerowych na mieszkańca – takie są wyniki rankingu opracowanego przez Holidu, wyszukiwarkę apartamentów i domów wakacyjnych.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 26 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W wyniku chorób współistniejących COVID-19 zmarła jedna osoba.
 • W czwartek 13 maja 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 30. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Do 14 maja przedłużony został nabór zgłoszeń do udziału w warsztatach "Per YUFE ad astra" organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • 12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • 8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • 14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.