Stwórz mapping na Skyway | www.torun.pl

Stwórz mapping na Skyway

Kultura, Miasto
Data publikacji: 09 maja 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Cień mężczyzny w kapeluszu na tle rozświetlonej intalacji festiwalu Skyway

Do 14 maja przedłużony został nabór zgłoszeń do udziału w warsztatach "Per YUFE ad astra" organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W warsztatach uczestniczyć będzie międzynarodowe grono młodych artystów, a efekty ich pracy zaprezentowane zostaną podczas Bella Skyway Festival. Propozycja adresowana jest do osób studiujących na uczelniach zrzeszonych w konsorcjum YUFE dowolnego roku i kierunku studiów, zainteresowanych sztuką audiowizualną.

- Chcemy umożliwić naszym studentkom i studentom udział w warsztatach i zespołowe przygotowanie pracy artystycznej w postaci mappingu 3D na budynku użyteczności publicznej. Praca ta będzie elementem instalacji prezentowanych podczas międzynarodowego festiwal światła Bella Skyway Festival w 2022 roku w Toruniu zapowiada prof. Przemysław Nehring, Prorektor ds. Kształcenia i szef projektu YUFE na UMK.   

Warsztaty to szansa na pobudzenie wyobraźni twórczej i wrażliwości estetycznej, wyrażanie osobowości artystycznej, nabycie doświadczenia w tworzeniu projekcji multimedialnych i animacji 3D. To także możliwość kształtowania umiejętności pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym oraz okazja do włączenia się w życie społeczności akademickiej konsorcjum YUFE.

W warsztatach przygotowanych przez Wydział Sztuk Pięknych UMK może wziąć udział 20 osób. Odbędą się one w formie stacjonarnej w dniach 17-20 sierpnia 2021 r. w Toruniu i będą prowadzone w języku angielskim.  Jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, zajęcia zostaną zrealizowane w formie wirtualnej.

Zaproponowany tytuł warsztatów jest analogią do łacińskiej maksymy autorstwa Seneki "Per aspera ad astra" (Przez cierpienie do gwiazd). Nawiązanie do gwiazd ma też związek z Toruniem, miastem Mikołaja Kopernika, a co za tym idzie z kosmosem, będącym znakomitą inspiracją do własnej interpretacji tematu, zarówno w kwestii treści, jak i formy.

Warunkiem udziału w konkursie jest prawidłowo wypełniony i złożony do 14 maja 2021 r. formularz zgłoszeniowy z pisemnym uzasadnieniem chęci udziału w warsztatach i opisem autorskiej koncepcji scenariusza do filmu “Per YUFE ad astra"(Przez YUFE do gwiazd). - Docenione zostaną niebanalne interpretacje hasła, prezentujące YUFE w ciekawy sposób, zwracające uwagę na różnorodność tej organizacji, której założeniem jest współpraca odległych od siebie ośrodków akademickich orbitujących wokół wspólnej idei. Hasłem "Per YUFE ad astra" kandydat powinien wskazać na potencjał tkwiący w konsorcjum – wyjaśnia dr Tomasz Wlaźlak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, który poprowadzi warsztaty.  

Przedstawienie portfolio nie jest obowiązkowe, jednak udostępnienie komisji konkursowej przykładów własnej twórczości plastycznej (grafika komputerowa, animacja, film) będzie dodatkowym atutem.   

Oceny zgłoszeń dokona jury złożone z reprezentantów konsorcjum YUFE oraz przedstawiciela miasta Torunia. Wyniki konkursu zostaną przekazane kandydatom i kandydatkom do 31 maja (będzie wymagane potwierdzenie chęci udziału), a ogłoszenie ostatecznej listy uczestników nastąpi do 17 czerwca 2021 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewnią materiały i sprzęt niezbędny do udziału w warsztatach, a także nocleg i wyżywienie podczas warsztatów.

Dodatkowe pytania można kierować na adres e-mail: yufe@umk.pl

fot. Andrzej Romański

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.