Świat bez Kopernika – konkurs | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Świat bez Kopernika – konkurs

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Zapraszamy uczniów toruńskich szkół do udziału w konkursie plastycznym pt. "Jak wyglądałby świat bez dokonań Kopernika?". Prace można nadsyłać do 17 września br.

Z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika warto zastanowić się, jak bardzo odkrycia astronoma wpłynęły na ludzkie życie. W jakim punkcie byśmy byli, gdyby Mikołaj Kopernik nigdy się nie urodził? Czy ktoś inny odkryłby to samo? Jak bardzo nasze życie by się różniło?

Okazją do refleksji i poszukiwania odpowiedzi jest konkurs plastyczny pt. "Jak wyglądałby świat bez dokonań Kopernika?", ogłoszony przez Stowarzyszenie Inicjatywa STEAM w ramach projektu "PrzyZiemny Kopernik". Mogą w nim wziąć udział uczniowie toruńskich szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych, jak również uczniowie mieszkający na stałe na terenie Torunia (także w edukacji domowej). Do wygrania atrakcyjne nagrody m.in. teleskop lub mikroskop!

Termin naboru prac: 18.07-17.09.2023

Technika pracy: rysunek (kredka, farba, etc.)/grafika (również komputerowa).

Zgłoszenia w formie elektronicznej na www.przyziemnykopernik.pl/konkurs.


Najbardziej aktualne informacje na temat zajęć i konkursu na facebookowym profilu stowarzyszenia: www.facebook.com/InicjatywaSTEAM

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń (kwota dofinansowania: 19 800 zł). Partnerami projektu „PrzyZiemny Kopernik” są Nicolaus Bank, JuraPark Solec, RFI Śmigiel sp. z o.o., agencja marketingowa Pełnia oraz Moleschool P.S.A.

Data: 
17.09.2023 10:00
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Górale na Placu Dominikańskim
  Kultura, Miasto
  Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.