Szkoły kopernikańskie przyjadą do Torunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Szkoły kopernikańskie przyjadą do Torunia

Miasto
Data publikacji: 15 czerwca 2023
Autor: Marcin Pryka

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Ogólnopolski Zlot Szkół Kopernikańskich. Przewiduje się udział ok. 700 uczestników - ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których patronem jest Mikołaj Kopernik.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Kopernikańskich zaprosili szkoły im. Mikołaja Kopernika z naszego województwa do udziału w złocie. Zlot organizowany jest we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Torunia i wpisany został w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Patronat nad zlotem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zlot organizują doświadczeni instruktorzy harcerscy Hufca ZHP Toruń. Organizatorzy zapewniają, iż zlot ten będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników.

W piątek 16 czerwca 2023 r. po zakwaterowaniu odbędą się zajęcia integracyjne np. ognisko. W sobotę 17 czerwca 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim o godz. 9:30 rozpocznie się apel rozpoczynający zlot, gra terenowa z atrakcjami m.in. wejście do Młyna Wiedzy i Planetarium, a wieczorem odbędą się zajęcia integracyjne, w tym będzie możliwość promowania swoich miast i produktów lokalnych. Z kolei w niedzielę 18 czerwca 2023 r. po śniadaniu i spakowaniu uczestników odbędzie się apel kończący zlot – wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych patroli, natomiast dla chętnych udział w mszy świętej. Planowane zakończenie zlotu w niedzielę około godziny 12:00.

Zlot jest podzielony na kategorie:

 • I - klasy podstawowe 1-3
 • II - klasy podstawowe 4-6
 • III - klasy podstawowe 7-8
 • IV - klasy ze szkół ponadpodstawowych

Każdy uczestnik otrzyma koszulkę, identyfikator i smycz zlotu, weźmie udział w 2-3 atrakcjach, otrzyma pełne wyżywienie oraz będzie miał możliwość uczestniczenia w zajęciach integracyjnych.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.