Taekwondo olimpijskie w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Taekwondo olimpijskie w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 listopada 2023
Autor: Filip Tomasik

Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.

Przez cały weekend w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rywalizuje blisko 500 zawodników z 70 klubów, w tym reprezentanci Torunia z Klubu Sportowego Centuria, który jest organizatorem i gospodarzem imprezy.

Toruń po raz kolejny udowadnia, że jest miastem sportu, w którym znajdzie się miejsce dla niemal każdej dyscypliny. Tu, w popularnym Spożywczaku możemy podziwiać zmagania w ramach pucharu taekwondo olimpijskiego, ale w tym samym czasie w IV LO rywalizują floreciści, a już od 4 grudnia będziemy po raz pierwszy w historii gospodarzem Mistrzostw Polski w Boksie - powiedział obecny na wydarzeniu prezydent Michał Zaleski. - Oby ten turniej przyniósł Wam satysfakcję i kolejne bezcenne doświadczenia na sportowej drodze - dodał prezydent Torunia.

Pierwszego dnia zawodów przeprowadzono eliminacje kadetów, natomiast zmagania juniorów zaplanowano na niedzielę 26 listopada 2023. Start od godziny 8:30.

Imprezą towarzyszącą jest Puchar Polski Poomsae (układy formalne), który również zostanie przeprowadzony w niedzielę. To kameralne zawody, które będą się rozgrywać na jednej macie przez około 3 godziny.

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Gminy Miasta Toruń.

Program 2. dnia zawodów

26.11.2023
6:00 publikacja list RandomWeigh-In Juniorów na stronie internetowej PZTO
7:30-8:00 losowe doważanie Juniorów
8:15-8:30 odprawa trenerów
8:30-13:30 rozpoczęcie zawodów, walki w kategorii Junior
13:30-14:00 przerwa obiadowa
14:00-17:00 walki w kategorii Junior
17:30 wręczenie pucharów za klasyfikację drużynową

fot. Sławomir KowalskiZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Miasto
  We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.