Tarcza antykryzysowa – komunikat | www.torun.pl

Tarcza antykryzysowa – komunikat

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wejście do budynku urzędu pracy

Trwa nabór na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje, że z dniem 10 czerwca 2021 r. zakończył się nabór wniosków na wsparcie w ramach:
1. art. 15zzb (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców),
2. art. 15zzc (dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych),
3. art. 15zzd (niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców),
4. art. 15zzda (niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych),
5. art. 15zze (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych),
6. art. 15zze2 (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej).

Jednocześnie przypominamy o trwającym naborze na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż w ramach działania z art. 15zze4.

Dotacja w wysokości 5000 zł przysługuje przedsiębiorcom od jednego do pięciu razy w zależności od kodu PKD, którym jest oznaczona przeważająca działalność – do liczby udzielonych dotacji są wliczane jedynie dotacje przyznane na podstawie rozporządzenia.

Wniosek można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na swoją siedzibę, poprzez platformę praca.gov.pl do dnia 31 sierpnia 2021 r. Wnioski złożone w wersji papierowej nie będą rozpatrywane.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Zasadami udzielania dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców określonych branż.

Warunki przyznania dotacji:

 • prowadzenie na dzień 31 marca 2021 r. działalności gospodarczej,
 • brak zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący 31 marca 2021 r. oraz dzień złożenia wniosku,
 • uzyskanie przychodu z działalności w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku o dotację niższego co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub w lutym 2020 r. bądź we wrześniu 2020 r.,
 • za poszczególne miesiące od kwietnia do sierpnia można złożyć nie więcej niż 1 wniosek,
 • przedsiębiorca ustala spadek przychodów w odniesieniu do całości przychodów z działalności gospodarczej, a nie jedynie z „części” oznaczonej określonym kodem PKD,
 • o dotację mogą ubiegać się również mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników,
 • dotację można łączyć z innymi formami wsparcia,
 • działalność dotyczy wybranych kodów PKD 2007.

>>>> Przejdź do wykazu kodów PKD, według którego mogą być przydzielane dotacje

Dotacja jest bezzwrotna pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będzie wykonywał działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Za datę udzielenia dotacji uznaje się dzień wypłaty środków przez PUP na konto przedsiębiorcy.

Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie: 604-684-931.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • skok z hulajnogą na pumptrucku
  Sport
  Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • dziewczynki w koszulkach z napisem "I love Toruń"
  Miasto, Sport
  Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • grafika: nowe statystyki covid
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Zdjęcie Punktu Informacyjnego i napisu "dowody osobiste, sprawy meldunkowe"
  Miasto
  Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • Na zdjęciu widać postać piel egniarki podczas wykonywania szczepienia
  Koronawirus, Miasto
  W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.
 • Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama spotkał się w piątek, 23 lipca 2021 r. z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Wizyta dyplomaty związana była z uroczystościami odpustowymi z okazji Jubileuszowego Roku Jakubowego w kościele Świętego Jakuba Apostoła.
 • Więcej pieniędzy na zieleń, świadczenia dla rodzin zastępczych oraz sport dla dzieci i młodzieży - 22 lipca 2021 r. Rada Miasta Torunia uchwaliła zmiany w budżecie na rok 2021.
 • W sobotę 24 lipca 2021 r. na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego odbędzie się 18. edycja Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych.
 • Rusza nabór na kolejne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw w ramach tarczy branżowej.
 • Regaty wioślarskie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio rozpoczęły się 23 lipca, a zakończą 30 lipca. Polskę reprezentuje sześć osad, w tym zawodnicy z Torunia.