Toruń na Rowery 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń na Rowery 2023

Miasto, Sport
Data publikacji: 05 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kilkanaścioro osób piecze kiełbaski nad ogniskiem kończącym rajd Toruń na Rowery 2023

Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.

W przejeździe 14-kilometrową trasą udział wzięły setki rowerzystów. Trasa prowadziła spod Centrum Handlowego Plaza do leśnictwa Olek. Przejazd odbył się w asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy. Na terenie leśnictwa na rowerzystów czekało ognisko, była także okazja, by porozmawiać z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń i poznać z bliska ich pracę. Były też animacje dla najmłodszych z Elfem Emilem, warsztaty twórcze z Kids Art, gdzie powstawały ekologiczne torby, można było spróbować swoich sił na trenażerach kolarskich Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Nestle Fitness. Na stoisku profilaktyki uzależnień Toruńskiej Agendy Kulturalnej pod hasłem #zażywajkultury odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pogadanki dot. zgubnego wpływu używek na ludzki organizm, a także warsztaty z alko- i narkogoglami. Na stoisku toruńskiej policji odbyło się też znakowanie rowerów.

Przejazd pod hasłem „Toruń na Rowery” był też okazją, by kręcić kilometry dla Torunia w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta. Przyłącz się i zbieraj kilometry dla Torunia! Akcja Trwa do końca czerwca 2023 r.

Fot. Stowarzyszenie GoSport

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.