-
Osoby, które ukończyły 75. rok życia, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie, które zostały wprowadzone na listę leków refundowanych w 100 proc.
-
5000 mieszkańców Torunia skorzysta z bezpłatnego „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia na lata 2015-2020".
-
Po raz kolejny mieszkańcy Torunia mający problem z otyłością mogą podjąć wyzwanie i spróbować zredukować masę ciała pod opieką specjalistów tj. psychologa, dietetyka i trenera rekreacji ruchowej.
-
Akcja profilaktyczna związana z lokalną kampanią „Październik – miesiąc wolny od uzależnień” odbędzie się w czwartek 17 października 2019 r.
-
W Toruniu rusza kolejna edycja programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), który jest jednym z czynników wywołujących raka szyjki macicy.
-
W sobotę 5 października 2019 r. rozpocznie się lokalna kampania profilaktyczna z cyklu „Październik – miesiąc wolny od uzależnień”. Na początek odbędzie się rajd turystyczny pn. „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć”.
-
Mieszkańcy Torunia i okolic w wieku 50-65 lat mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka jelita grubego.
-
Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
-
Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
-
Gmina Miasta Toruń w 2019 r. przystąpiła do współrealizacji z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”.
-
Gmina Miasta Toruń przystąpiła do programu wojewódzkiego pn. „Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.
-
Toruń rozpoczyna realizację autorskiego programu polityki zdrowotnej skierowanego do ok. 300 osób pod nazwą: "Qźnia zdrowia – program wczesnego wykrywania nadwagi i otyłości wśród osób w wieku produkcyjnym po 40 r.ż. w Toruniu”.
-
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD) to forma pomocy dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością oraz ich rodzinom. Termin "Dziecko niepełnosprawne" oznacza to dziecko, u którego lekarz stwierdził nieprawidłowy rozwój, wady wrodzone lub upośledzenie. Dziecko niepełnosprawne w oparciu o ustawę o rehabilitacji posiada orzeczenie o niepełnosprawności.
-
Program profilaktyczny realizowany w Toruniu, finansowany przez Gminę Miasta Toruń. Ponad 440 chętnych dziewcząt z rocznika 2001 zostanie bezpłatnie zaszczepionych przez miasto w ramach profilaktyki raka szyjki macicy.
-
Program z zakresu profilaktyki nowotworowej realizowany w 2013 r. w Toruniu, finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na schorzenia odtytoniowe, poprawa świadomości w zakresie szkodliwości palenia oraz metod zapobiegania i leczenia uzależnienia od tytoniu oraz poprawa dostępności do specjalistycznego leczenia uzależnienia od tytoniu w szczególności dla osób obciążonych chorobami układu krążenia, układu oddechowego i nowotworowymi a w konsekwencji zmniejszenie kosztów leczenia chorób odtytoniowych.