Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Radio GRA powstało w Toruniu 1 października 1993 roku. Jej pierwszym prezesem i redaktorem naczelnym był Zbigniew Ostrowski. W 1995 rozpoczęto nadawanie również na częstotliwości 88,8 MHz, na której rozgłośnia emituje swój główny program dla Regionu Toruńskiego do dzisiaj.

Pierwsza siedziba redakcji Radia GRA mieściła się w dawnym biurowcu „Polmozbytu” przy ul. Poznańskiej w Toruniu. W 2013 roku przeniosła się na II piętro biurowca przy ul. Szosa Chełmińska 166. Teraz swoje nowe miejsce odnalazła w Młynach Kultury przy ul. Kościuszki 77 na IV piętrze w zrewitalizowanym, historycznym budynku Młynów Richtera.

Początki funkcjonowania radia wspominał w trakcie uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski. – Ponad 30 lat temu Radio GRA zaczęło docierać do nas – mieszkanek i mieszkańców Torunia. Po dwóch latach 88,8 stało się kanonem rozgłośni radiowych. Bardzo dziękuję za to, że tacy jesteście, że dynamicznie rozwijacie swój zasięg, swoje oddziaływanie przez mądrość kształtowania tego co robicie, mądrość kształtowania informacji, mądrość kształtowania relacji społecznych i także mądrość kształtowania naszych zachowań w czasie wolnym, bo przecież słuchamy z radością muzyki Radia GRA. Miejcie się w tym nowym miejscu dobrze. 

Prezydent wręczył redaktorowi naczelnemu Radia GRA Mariuszowi Składanowskiemu - oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego - obraz z panoramą Torunia. Przypomniał też, że w 2011 r. otrzymał od Radia GRA prezent – makietę mostu. - Ta szczęśliwa makieta do dzisiaj stoi u mnie w pracy i to ona przyniosła szczęście toruniankom i torunianom. Dzisiaj mają nowy most. Podczas uroczystości odbyła się prezentacja nowej siedziby radia i zwiedzanie specjalnej wystawy fotograficznej.

Radio GRA skupia się przede wszystkim na lokalnych wiadomościach politycznych, kulturalnych i sportowych. Repertuar muzyczny jest bardzo szeroki: od najnowszych hitów do nieco starszych. Czekają na nas piosenki popowe, dance'owe, żywiołowe i spokojne, ale przede wszystkim przebojowe.

Wśród najpopularniejszych programów znajdziemy takie jak Dzień Dobry Toruń (od poniedziałku do piątku od godziny 6.00 do 9.00), Muzyka Wybrana dla Ciebie (od godz. 9.00 do 13.00), lub Taneczne Radio Gra (od godz. 18.00 w piątki). 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.