Trwa nabór na dyrektora CSW | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trwa nabór na dyrektora CSW

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.

Prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu". 

Kandydat na ww. stanowisko musi posiadać wykształcenie wyższe II stopnia oraz wykazać co najmniej 5-letnie doświadczenie, w tym 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury lub uczelniach wyższych lub jednostkach naukowo-badawczych.

Wymagana jest znajomość przepisów prawnych w zakresie niezbędnym dla prowadzenia i zarządzania instytucją kultury, znajomość specyfiki pracy w instytucji kultury, znajomość problematyki z zakresu sztuki współczesnej i jej specyfiki, a także umiejętność zarządzania jednostką organizacyjną oraz doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Ponadto kandydat zobligowany jest udokumentować doświadczenie w realizacji ogólnopolskich lub międzynarodowych projektów wystawienniczych, w tym trzech wystaw z zakresu sztuki, jak również udokumentować doświadczenie w pozyskiwaniu środków na realizację projektów kulturalnych.

Kandydaci na stanowisko dyrektora mogą składać dokumenty do godz. 15:30 dnia 22 lipca 2024 r. w siedzibie Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń - w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem, adresem zwrotnym i telefonem kontaktowym oraz dopiskiem: Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu.

Za datę złożenia oferty uważa się datę jej wpływu do siedziby Urzędu Miasta Torunia. Oferty, które wpłyną w terminie innym niż wskazany, nie będą rozpatrywane.

Konkurs zostanie przeprowadzony przez komisję konkursową powołaną przez prezydenta.

Szczegóły ogłoszenia o konkursie, wykaz dokumentów oraz regulamin pracy komisji konkursowej dostępne są pod linkiem: https://bip.torun.pl/oferta-pracy/57317/dyrektor-centrum-sztuki-wspolczesnej-znaki-czasu-w-toruniu

Zdj. samorzad.gov.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.