Tydzień z przedsiębiorczością | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tydzień z przedsiębiorczością

Biznes, Miasto
Data publikacji: 25 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wydarzenia kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. Koordynatorem przedsięwzięcia w Toruniu było Centrum Wsparcia Biznesu.

Od 18 do 24 listopada 2019 r. każdy zainteresowany mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach i inspirujących spotkaniach biznesowych. Oferta była bardzo bogata.

- Dzięki tym wydarzeniom wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się między innymi: jak założyć działalność gospodarczą, jak ją rozwinąć, pozyskać środki finansowe, czy też wypromować swój biznes w sieci. Duży nacisk kładliśmy na kreatywne myślenie i podejście do biznesu – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W tegorocznej ofercie znalazły się między innymi: szkolenie z kompetencji cyfrowych „Mój biznes w sieci”, warsztaty „Kreatywny biznes plan”, cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty „E-marketing i reklama na Facebooku”, warsztaty rysunku „Kreatywne myślenie w PR”, współorganizowane z firmą Randstad warsztaty „Spełniony pracownik to spełniony pracodawca”, popularne warsztaty „Wsparcie na starcie”, szkolenie z kompetencji cyfrowych „Moje finanse i transakcje w sieci”, warsztaty „Przy piątku o prawie”, inspirujące spotkanie przedsiębiorców ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu pn.: „Poszerz Horyzonty 2”, a na zakończenie akcja „Jedno okienko – załóż i rozlicz swój biznes”, która została przeprowadzona w Atrium Copernicus.

- Tegoroczna edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. To pokazuje, że wybrane przez nas tematy wpisują się w oczekiwania odbiorców. Szacujemy, że we wszystkich wydarzeniach – tych organizowanych przez nas oraz instytucje otoczenia biznesu – wzięło udział blisko 700 osób, z czego w warsztatach i szkoleniach uczestniczyło ponad 280 zarejestrowanych osób. Wydarzenia zorganizowane przez CWB objęły ponad 56 godzin szkoleniowych – podsumowuje Łukasz Szarszewski.

Warto dodać, że oprócz oferty Centrum Wsparcia Biznesu swoje wydarzenia zorganizowały także instytucje otoczenia biznesu oraz inne podmioty. Były to między innymi wydarzenia organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika: „Recykling Daje Owoce” oraz „Zostań przedsiębiorcą! Poznaj najnowocześniejszą formę biznesu: elastyczną, bez ryzyka, zgodną z trendami i z jasną drogą do sukcesu”. Warsztaty zorganizowali: SP nr 7 w Toruniu - „Przedsiębiorczość dla najmłodszych, planujemy nasze zadania”, Norian Accounting Sp. z o.o. - „Agile Firma Przyszłości – nowoczesna księgowość i robotyzacja w praktyce”, Pozytywna Rozwojownia „Popołudnie z Coachingiem – jak rozwijać biznes coachingowy?”. Odbyły się także: seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) – nowe możliwości dla biznesu” – organizator: Instytut Badań Edukacyjnych, „ŚTP w BNI Gothic – optymalizacja podatkowa, czyli co zrobić, żeby więcej zostało w naszych kieszeniach” – BNI Gothic, czy też konferencja współorganizowana przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego i Uniwersytet Mikołaja Kopernika pn.: „Gospodarka 4.0. Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej”.

Partnerami wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu byli: Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział w Toruniu, Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie, Powiatowy Urząd Pracy dla miasta Torunia, Randstad, Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni Spółka Partnerska, Atrium Copernicus, Galeria Sztuki i Atelier Maya oraz Urząd Miasta Torunia.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.