Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem

Miasto
Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.

Do Urzędu Miasta Torunia trafił list od uczniów drugiej klasy MSP nr 15 w Piekarach Śląskich, którzy poznając różne ciekawe miejsca w Polsce, w sposób szczególny zafascynowali się Toruniem. - Wszyscy po zakończonych lekcjach korzystamy ze świetlicy szkolnej i właśnie tam, razem z panią Kasią wpadliśmy na ciekawy pomysł. Przez cały rok szkolny będziemy poznawać ciekawe miejsca w Polsce. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej ostatnio zgłębialiśmy piękno Torunia i okolic. Pani Kasia nie tylko opowiadała nam o tym mieście, ale również przygotowała dla nas barwną prezentację o Toruniu i okolicach. Dodatkowo otrzymaliśmy od niej kartę pracy dotyczącą tego miasta oraz krótką notatkę na ten temat. Planujemy zakończyć rok szkolny, będąc prawdziwymi turystami (lub przewodnikami dla naszych Rodziców) po tych miejscach.

Po tych inspirujących zajęciach postanowili zrobić coś dobrego. Razem wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują kartki, aby podzielić się swoimi wrażeniami: - Jest tam pełno historii, kultury i pięknych zakątków. Choć niestety nie możemy odwiedzić wszystkich tych miejsc, jesteśmy podekscytowani możliwością dzielenia się naszymi przeżyciami z Wami.

W liście dzieci przekazały wszystkim pracownikom Urzędu Miasta życzenia radości, uśmiechu na twarzy oraz satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. - Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią Wszystkim wiele radości. Serdecznie pozdrawiamy - piszą uczniowie klasy II z MSP 15 w Piekarach Śląskich: Bartek, Bianka, Franek, Julka G., Julka Sz., Kacper, Marysia, Nadia, Oliwier, Paweł, Rafał oraz pani Kasia, która pomaga uczniom poznać piękne i ciekawe miejsca w Polsce.

Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Torunia!

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Członek Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego podczas koncertu w CKK Jordanki
  Miasto
  Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.