W hołdzie Kopernikowi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W hołdzie Kopernikowi

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Zbigniew Zamachowski i Herbert Piano Trio zapraszają melomanów do udziału w emocjonującym spotkaniu łączącym ponadczasowe piękno muzyki z potęgą słowa mówionego. Artyści zaprezentują zgromadzonej publiczności kilka kompozycji, w których harmonię dźwięków uzupełni recytacja fragmentów utworów należących do literatury światowej klasy. Jesteśmy przekonani, że wspaniała praca głosu Zamachowskiego oraz niezwykłe zdolności wielokrotnie nagradzanej grupy Herbert Piano Trio uczynią nadchodzący wieczór fascynującym widowiskiem, które udowodni, że współistnienie tradycji i innowacji jest nie tylko możliwe, ale również niezbędne zarówno dla rozwoju muzyki, jak i satysfakcjonującego uczestnictwa w kulturze.

Już 12 listopada 2023 r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa usłyszymy między innymi dwa utwory skomponowane na specjalne zamówienie przez Rafała Janiaka – kompozytora, dyrygenta i kierownika artystycznego Chopin University Chamber Orchestra. Pierwszy z utworów „Copernicana” z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika na aktora, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i instrumenty perkusyjne – zostanie wykonany prapremierowo i z pewnością włączy się w hucznie obchodzone uroczystości upamiętniające życie i odkrycia toruńskiego astronoma.

Wystąpią dla Was:

 • Zbigniew Zamachowski aktor
 • Herbert Piano Trio:
  Bartłomiej Wezner fortepian,
  Joanna Kreft skrzypce,
  Dominik Płociński wiolonczela,
  Jan Wezner instrumenty perkusyjne.
W programie:
R. Janiak - "Copernicana" z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika na aktora, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i instrumenty perkusyjne (2023) PRAWYKONANIE
L. van Beethoven - Trio fortepianowe „Duch" op. 70 nr 1 oraz fragment Makbeta Williama Szekspira
R. Janiak - Bajka o maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła do fragmentów Bajek robotów Stanisława Lema na aktora, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i instrumenty perkusyjne (2021)
 
Współorganizacja: Fundacja im. Piotra Orawskiego
Centrum Kultury Dwór Artusa
Partner koncertu: Yamaha Music Europe
Bilety w cenie 35 zł normalny/25 zł ulgowy zł do nabycia w kasie biletowej TOS w czwartki i piątki w godz. 13:00 - 19:00 oraz na godzinę przed koncertem w Dworze Artusa, lub na stronie biletytos.pl
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Mecenas Strategiczny: STRABAG Sp. z.o.o.
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenas: Weyna Invest Sp. Jawna
Partner technologiczny: Vobacom Spółka z o.o.
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Data: 
12.11.2023 19:00
Miejsce: 
Sala Wielka Dworu Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Kopernik 550
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje
  W Toruniu powstanie kolejne rondo turbinowe. Jego budowa została zaplanowana na skrzyżowaniu ul. Strobanda i drogi krajowej nr 91.
 • Na zdjęciu: Brama Klasztorne, w tle błękitne niebo
  Miasto
  Od 26 lutego 2024 r. przejście przez Bramę Klasztorną będzie zamknięte. Jest to związane z prowadzeniem badań archeologicznych na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: dwóch młodych hokeistów stoi na lodzie i trzyma flagę klubu MKS Sokoły
  Miasto, Sport
  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. Rywalizacja na toruńskim lodowisku Tor-Tor trwała od 20 do 25 lutego 2024 roku.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • 23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.