W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.

- Co prawda zajęcia będą odbywały się w nowym roku szkolnym, ale już teraz zachęcamy nauczycieli, aby zgłosili udział w warsztatach - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki. - Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowaliśmy aktywności związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych "Zdrowa równowaga" - dodaje.

Warsztaty będą prowadzone w formie sesji dialogowych oraz ćwiczeń przez doświadczonego pedagoga, posiadającego wiedzę z zakresu uzależnień behawioralnych. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące, m.in. zachowań ryzykownych i mechanizmów, które przed nimi chronią, nadużywania nowych technologii, a także dlaczego gry uzależniają. Nie zabraknie tematów związanych z cyberprzemocą i metodom jej przeciwdziałania. Omówione zostaną zagadnienia związane  z dobrostanem psychicznym, a uczestnicy otrzymają wskazówki jak o niego dbać.

Terminy warsztatów:

 • 16 i 23 września, godz. 9:00 i 11:00 

 • 21 i 28 października, godz. 9:00 i 11:00 

 • 18 i 25 listopada, godz. 9:00 i 11:00 

W pojedynczych zajęcia może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Godzinne warsztaty odbędą się w sali warsztatowej Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3). 

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej: e.byszewska@centrumnowoczesnosci.org.pl. W temacie należy wpisać  "Zdrowa równowaga, dzień, godzina" (zgodnie z wybranym terminem zajęć, np. Zdrowa równowaga, 16.09.2024, godz. 9:00). W treści wiadomości organizatorzy proszą o podanie nazwy szkoły, imienia i nazwiska osoby zgłaszającej, imienia i nazwiska nauczyciela/opiekuna, liczbę uczestników oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Warsztaty są finansowane w ramach programu profilaktyki uzależnień poprzez działania w dziedzinie kultury ze środków Gminy Miasta Toruń – "Program zapobiegania uzależnieniom behawioralnym u dzieci, młodzieży i dorosłych podczas imprez cyklicznych i profilaktycznych wydarzeń specjalnych prowadzonych przez CNMW w 2024 roku". 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.