Weekend w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 08 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.

PIĄTEK, 8 GRUDNIA

godz. 9:30, „Opowieść wigilijna”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
"Opowieść wigilijna" rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Spektakl grany w planie aktorskim oraz lalkowym jest przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia. Bilety: normalny 38 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 33 zł.

godz. 11:00, godz. 13:00, „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8
Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami. Brak miejsc.

godz. 16:00, Kawiarenka naprawcza ubrań, Biblioteka Multimedialna pod Bażantem, ul. Fałata 35/37
Jeżeli chcesz samodzielnie zaszyć dziurę w bluzce, podłożyć nogawki od spodni lub naszyć szałową aplikację i nie masz własnej maszyny do szycia, to zapraszamy do Biblioteki pod Bażantem. Możesz darmowo skorzystać w ramach "Kawiarenki naprawczej ubrań" z pomocy i porad Weroniki. Tylko pamiętaj o wzięciu własnych akcesoriów - nici odpowiedniego koloru do szycia na maszynie oraz materiałów.

godz. 16:00, Pokaz rzeźbienia w lodzie, Rynek Staromiejski
Z okazji 10. rocznicy otwarcia mostu drogowego im. gen. E. Zawackiej na Rynku Staromiejskim odbędzie spektakularny pokaz rzeźbienia w bryle lodowej o długości 4 m i wysokości 1,5 m – oczywiście toruńskiego mostu. Rzeźbę wykonają członkowie grupy ICE TEAM, a lodowy most powinien być gotowy około 19.00.Jednocześnie otwarta zostanie wystawa pokazująca, jak zmieniał się plac budowy, najważniejsze momenty z realizacji inwestycji mostowej. Dzięki zdjęciom przywołamy wspomnienia z momentu wbicia pierwszej łopaty, pierwszego przejścia suchą stopą po moście czy montażu łuków.

godz. 17:30, Arriva Twarde Pierniki Toruń - Tauron GTK Gliwice, Arena Toruń, ul. Bema 31
12. kolejka Orlen Basket Ligi.

godz. 18:00, Koncert Jacka Beszczyńskiego, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
Jacek Beszczyński, pieśniarz, kompozytor i poeta - jeden z ojców-założycieli Toruńskiego Klubu Poetów przy Książnicy Kopernikańskiej, zaśpiewa u piosenki poetyckie w autorskiej interpretacji. Wstęp jest bezpłatny.

godz. 18:00, Podwójny wernisaż: Nabytki 2023, Ogólnopolski przegląd sztuki książki, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Ogólnopolski przegląd sztuki książki to prace 53 artystów, zbiór niezwykle zróżnicowanych formalnie dzieł, które ich autorzy określają jako książki artystyczne. Wystawa zorganizowana przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, została po raz pierwszy zaprezentowana we Wrocławiu w listopadzie 2022 roku, a następnie w Krakowie i Łodzi. Z kolei „Nabytki 2023” to prace zakupione oraz zdeponowane w roku 2023, a wykonane w kilku technikach, takich jak: film, malarstwo, rysunek i foto-obraz. Obiekty stworzyli artyści z różnych pokoleń i światów. Ale taka jest kolekcja sztuki toruńskiego CSW, na pozór niespójna, niejednorodna, za to zaskakująca i pełna nazwisk niezwykle ciekawych i zdolnych artystów – zarówno ikon polskiej i światowej sztuki współczesnej, jak i twórców stawiających pierwsze kroki na tej specyficznej scenie. Wstęp wolny.

godz. 18:00, Dla Ciebie – wernisaż wystawy Agaty Przyżyckiej, Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20
„Dla Ciebie” to tytuł wystawy Agaty Przyżyckiej – pierwszej tak dużej i szerokiej prezentacji jej malarstwa. Agata Przyżycka maluje je z czułością, delikatnie, delektuje się jego kształtami, przeskalowując wymiary, układając według własnego smaku. Tworzy z poszczególnych fragmentów wysublimowane estetycznie kompozycje. Wstęp wolny.

godz. 18:30, Classic Split, Sic!, Scarlet Iris – koncert, Kombinat Kultury, ul. Podmurna 1
Koncert trzech zespołów – trzy różne porywające gatunki muzyczne. Bilety 30 zł.

godz. 20:00, Daria ze Śląska – koncert, NRD Klub, ul. Browarna 6
Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Do tej pory wydała pięć singli a wiosną tego roku, nakładem wytwórni Jazzboy Records, ukazał się jej debiutancki album "Daria ze Śląska Tu była". Bilety dostępne online.

godz. 19:00, Baciary – koncert, Aula UMK, ul. Gagarina 11
Zespół powstał na Podhalu w 2002 roku, założyli go Andrzej i Janusz Body i natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces. Bilety do nabycia online

godz. 20:00, Kim Nowak – koncert, Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a
Kim Nowak zespół garaż-rockowy założony w 2009 roku przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich powraca 11 lat po premierze albumu „Wilk”. Trzecia płyta to wycieczka w stronę eterycznych opowieści, dojrzałych brzmień i szczerych emocji. Album wypełniony jest prostymi, post-punkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej. Bilety do nabycia onlineSOBOTA, 9 GRUDNIA

godz. 9:30, Wędrówki rodzinne z PTTK, zbiórka: dworzec PKP Toruń Główny
Tym razem wyruszymy szlakiem czerwonym Puszczy Bydgoskiej. Trasa wycieczki będzie wiodła turystycznym szlakiem w kolorze czerwonym z Przyłubia, przez Gajtowo, Wymysłowo, Dybowo, do przystanku kolejowego Cierpice – Kąkol. Długość przejścia pieszego wyniesie około 17 km. Organizatorzy proszą o zabranie z domu kiełbasek, będzie możliwość upieczenia ich w ognisku. Wyprawę poprowadzą przodownicy turystyki pieszej PTTK Wojciech Pydyn i Wiesław Zieliński. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

godz. 9:30, Mikołajkowy weekend dla rodzin, Młyn Kultury, ul. Kościuszki 75-77
W ramach Dni Otwartych Młyna Kultury na dzieci czeka wiele atrakcji – zabaw i warsztatów. Szczegółowy harmonogram wydarzenia.

godz. 10:00, Zdjęcie z mostem, pl. Daszyńskiego
Spotkanie po 10 latach… na moście gen. Elżbiety Zawackiej, a dokładnie w tunelu na placu Daszyńskiego (dojście do miejsca zdjęcia schodami z punktu widokowego na placu Daszyńskiego). Inspiracją do spotkania jest fotografia wykonana przez Jacka Smarza, fotoreportera „Nowości” w 2013 r. Zachęcamy osoby z fotografii, aby przyszły i zrobiły sobie zdjęcie po 10 latach, a także tych, którzy chcieliby powiększyć grono znajomych mostu.

godz. 10:00, Świąteczny maraton fitness, Uniwersyteckie Centrum Sportowe, ul. św. Józefa 17
W ramach maratonu będą zbierane rzeczy dla schroniska w Toruniu. Wstęp jest darmowy, weźcie ze sobą puszkę psiej, kociej karmy lub koce i spędźcie czas w aktywnej, świątecznej atmosferze. Dla każdego uczestnika przewidywana jest woda oraz owoce i baton, który z pewnością przyda się w celu odnowienia zapasu energii między ćwiczeniami! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy już teraz za pomocą formularza

godz. 11:00, Majsterkowo Castorama Toruń, ul. Bydgoska 102 a
W godzinach 11:00 -16:00 będziemy tworzyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne podczas warsztatów kreatywnych.

godz. 11:00, Mikograjki 2023, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję Mikograjek A.D. 2023. Zaplanowana jest moc atrakcji od gier planszowych przez gry fabularne (RPG) po konkursy z nagrodami. Może uda nam się nawet zaprosić Mikołaja. Dodatkowo wraz z Castor przygotowany jest pierwszy (i nie ostatni) konkurs układania puzzli Castorland na czas.

godz. 12:00, godz. 15:00, „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”, Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8
Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami. Brak miejsc.

godz. 16:00, Ubierz choinkę, obdaruj rodzinkę – warsztaty, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Podczas warsztatów tworzenia ozdób choinkowych i wypieków noworocznych uczestnicy będą mieli okazję spotkać twórczynie ludowe z Kujaw i Kurpiów, od których nauczą się wykonywania tradycyjnych ozdób i wypieków świątecznych. Prosimy o zabranie ze sobą jednokolorowych bombek. Resztę materiałów zapewnia organizator. Bilety: normalny – 30 zł/os., ulgowy – 20 zł/os., rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci poniżej 18 r.ż.) – 60 zł dostępne do nabycia w kasie Muzeum lub online

godz. 16:00, Energa Polski Cukier Toruń - KS Basket 25 Bydgoszcz, Arena Toruń, ul. Bema 31, hala boczna
Mecz 9 kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet.

godz. 16:00, „Mała Urania – Kosmiczna Podróżniczka”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Spektakl adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 5-11 lat. Bohaterką jest podróżująca po kosmosie dziewczynka o imieniu Urania, która wraz z sympatycznymi przyjaciółmi: łazikiem marsjańskim o imieniu Łajzik oraz latającym dronem zwanym Droną, przemierza kosmos odkrywając jego tajemnice.To zabawna i wzruszająca opowieść o odwadze, marzeniach i radzeniu sobie z lękami, która pokaże młodszym widzom, że najważniejszym krokiem w osiągnięciu swoich celów jest stawienie czoła własnym obawom. Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 32 zł, grupowy 28 zł.

godz. 16:00, Maraton pisania listów 2023, Klubokawiarnia Pers, ul. Mostowa 6
Toruński Maraton Pisania Listów Amnesty International 2023.

godz. 17:00. Godz. 20:00, Christmas Jazz, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Wyjątkowy świąteczny koncert fenomenalnego Chucka Wansleya z Los Angeles, który zaśpiewa dla Państwa prawdziwy świąteczny jazz – niezwykłą muzykę, która wprowadza nas w wyjątkowy świąteczny nastrój i bez której trudno jest wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Usłyszymy „Let It Snow!”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „White Christmas”, „The Christmas Song” i inne niezapomniane świąteczne przeboje. Bilety dostępne online

godz. 18:00, Odbicie - pokaz filmu i spotkanie z twórcami i bohaterami kino Centrum, Centrum Sztuki Współczesnej Młyn Wiedzy, ul. Wały gen. W. Sikorskiego 13
„Odbicie”, czyli historia Marcina Gręźlikowskiego oraz Andrzeja Poprostu. Po projekcji spotkanie z twórcami i bohaterami. Wstęp wolny.

godz. 18:00, Solar Systemvol. 2, WOAK, ul. Kościuszki 75-77
Projekt audiowizualny Solar System powstaje od roku. Łączy naukę i sztukę – zarówno w przestrzeni dźwięku, jak i obrazu. Warstwę muzyczną tworzą premierowe kompozycje elektroakustyczne grupy Voices of the Cosmos. Są to utwory wykorzystujące dźwięki obiektów astronomicznych z Kosmosu. Natomiast warstwa wizualna projektu Solar System to artystyczno-astronomiczne wideo autorstwa Anny Ruty Pilewicz uzupełnione przez sceny z udziałem muzyków, których autorem jest Mateusz Matyasik. Wstęp wolny.

godz. 18:00, „Jeden i Jedna”, Teatr im. Wilama Horzycy, Scena na Zapleczu, Plac Teatralny 1
„Jeden i jedna” to czuła i opowiedziana z humorem opowieść o rodzącym się związku dwojga wrażliwych ludzi. Zanim jednak oboje uznają, że są na niego gotowi będą musieli stoczyć walkę ze swoimi wewnętrznymi demonami, tym trudniejszą, że w spektaklu przybierać one będą postać nad wyraz nieoczekiwaną i cielesną. Kameralna Scena na Zapleczu zmienia się w laboratorium miłości, w którym przyglądamy się intymnej historii, przez którą prowadzą nas szybkie zmiany miejsc, akcji i czasu. Bilety dostępne w kasie teatru lub online.

godz. 19:00, Schizma, Zespół Sztylety – koncert, NRD Klub, ul. Browarna 6
Koncert promujący wydany na początku bieżącego roku album "Upadek", będący pierwszym długogrającym wydawnictwem Schizmy od 2010 roku! W roli gościa specjalnego wystąpi noise rockowy Zespół Sztylety. Bilety dostępne online

godz. 19:00, Mitch & Mitch – koncert, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Mitch & Mitch dwa lata po wydaniu „Frisco Moods EP” zabrali się za kompozycje Ennio Morricone. Bilety dostępne online

godz. 19:00, Kabaret Smile, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie – nowy premierowy spektakl kabaretowy. Bilety dostępne online

godz. 20:00, FC Reiter Toruń – We-Met Kamienica Królewska, Hala Sportowa „Spożywczak”, ul. Grunwaldzka 33/35
Mecz 15. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy.


 

NIEDZIELA, 10 GRUDNIA

godz. 8:00, Świąteczna Bitwa Gwiazd, Lodowisko Mentor, ul. Szosa Chełmińska 177-181
Świąteczna Bitwa Gwiazd to turniej, w którym pomagamy toruńskiemu Hospicjum dla dzieci Nadzieja. Spotykamy się na lodowisku całymi rodzinami, aby zagrać w curling - olimpijską dyscyplinę sportu. Przyjdź i zobacz jak dziennikarze, firmy, sportowcy oraz włodarze miasta grają w curling. W czasie turnieju odbywają się licytacje, loteria (każdy los wygrywa) i kiermasz książki (wybierz książkę i zapłać, ile chcesz). Dla dzieci przygotowaliśmy ogrzewaną salę zabaw, gdzie wykonają m.in. świąteczne kartki i ozdoby. Dla każdego darmowy gorący napój oraz słodki poczęstunek.

godz. 9:00, 4. Toruńska Barbórka, Motoarena Toruń
Zapraszamy na ostatnie tegoroczne zawody samochodowe na Kujawach i Pomorzu - 4. Toruńską Barbórkę. Na uczestników czeka około 2,5-kilometrowa próba rajdowa pokonywana przez wszystkich kilkukrotnie. Szczegóły wydarzenia

godz. 10:00, Kiermasz świąteczny, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Do Muzeum Etnograficznego zjedzie z całej Polski blisko stu twórców, którzy zaprezentują tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane z Bożym Narodzeniem oraz regionalne przysmaki. W trakcie trwania imprezy, o godz. 11:00, 12:00 i 13:00 pracownicy Muzeum oprowadzać będą chętnych po aranżacjachświątecznych w Parku Etnograficznym (w cenie biletu). Bilety: 5zł – normalny, 3 zł – ulgowy, 10 zł – rodzinny (2+2).

godz. 11:00, Mikołajkowy spacer, Rynek Nowomiejski
Akademia Psia zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego spacerowania z naszymi pupilami. Akcent mikołajkowy np. czapka mile widziana. W spacerze mogą brać udział wszystkie psy bez ograniczeń wiekowych.

godz. 12:00, Oprowadzanie weekendowe po wystawie Kolekcja CSW. Nabytki 2023, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Oprowadzanie w cenie biletu na wystawę. Zapisy przez system GoOut, limit miejsc: 30

godz. 14:30, godz. 16:30 „Gwiazdeczka”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Zapewne nieraz zdarzało się Wam patrzeć w gwiazdy. Czy zastanawialiście się, jakie wiodą życie? Jakie mają problemy? Czy wchodzą z sobą w jakieś relacje, czy może są zupełnie samotne? Czy umieją się z sobą zaprzyjaźnić, czy też bezustannie sobie dokuczają? Jak ich losy wpływają na życie nas – ludzi? Na te pytania w dość subtelny i dowcipny sposób, posługując się teatrem cieni, a także grą w planie żywym, odpowiedzą Anna Katarzyna Chudek-Niczewska i Mariusz Wójtowicz – autorzy, reżyserzy, a zarazem aktorzy świątecznej opowieści dla młodszych. Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 32 zł, grupowy 28 zł.

godz. 14:00, Sara Pach i młodzi wykonawcy – koncert świąteczny, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Przy akompaniamencie Jana Gębala (fortepian), Michała Maliszewskiego (gitara) i Jacka Leśniewskiego (perkusja) przeniesiemy się do krainy pachnącej igliwiem. Pomogą nam w tym zarówno lubiane kolędy i pastorałki, jak i przeboje „All I Want for Christmas” Mariah Carey, najpiękniejsze utwory z filmu „Listy do M” czy świąteczne standardy jazzowe. Na scenie oprócz Sary Pach wystąpią także młodzi wykonawcy ze studia śpiewu Sara Pach & Szulc Studio Artystyczno-Rozwojowe. Bilety w cenie 40 i 45 zł dostępne online

godz. 17:00, „Jeden i Jedna”, Teatr im. Wilama Horzycy, Scena na Zapleczu, Plac Teatralny 1
„Jeden i jedna” to czuła i opowiedziana z humorem opowieść o rodzącym się związku dwojga wrażliwych ludzi. Zanim jednak oboje uznają, że są na niego gotowi będą musieli stoczyć walkę ze swoimi wewnętrznymi demonami, tym trudniejszą, że w spektaklu przybierać one będą postać nad wyraz nieoczekiwaną i cielesną. Kameralna Scena na Zapleczu zmienia się w laboratorium miłości, w którym przyglądamy się intymnej historii, przez którą prowadzą nas szybkie zmiany miejsc, akcji i czasu. Brak miejsc.

godz. 18:00, Muzyka i Kosmos, Arena Toruń, ul. Bema 31
Widowisko multimedialne spektakularne zwieńczenie muzycznych spotkań z tajemnicami Wszechświata odbywających się w ramach projektu Copernicus #550. W repertuarze koncertu odnajdziemy wiele ponadczasowych utworów związanych tematycznie z kosmosem i sekretami kryjącymi się w jego odmętach. Dodatkowo w godz. 16:00 - 18:00 na terenie obiektu dostępna będzie specjalna strefa edukacyjna dla rodzin. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Baj Pomorski, Muzeum Toruńskiego Piernika, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Wstęp za okazaniem wejściówki.

godz. 18:00, Kamiński, Świrska, Janek –koncert, WOAK, ul. Kościuszki 75-77
Kamiński/Świrska/Janek – kujawsko-pomorska nowa muzyka w trzech osobach. Ten koncert jest jak playlista „wybrane dla Ciebie” na Spotify – szkoda nie zajrzeć. To muzyczna podróż po różnych stylach i wrażliwościach. To podmuch świeżości i spotkanie z artystami i artystkami, o których jeszcze usłyszycie, jeśli do tej pory o nich nie słyszeliście. Koncert jest częścią Dni Otwartych Młyna Kultury. Wstęp wolny.

godz. 18:00, „Pikantni” – spektakl, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce – zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność. Wartkie tempo, humor sytuacyjny i błyskotliwe dialogi – to wszystko znajdziemy w komedii Stefana Vögla. „Pikantni” to materiał na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa. Dawka zdrowego śmiechu z bezkrytycznej pogoni za wolnością. Bilety dostępne online

godz. 19:00, 9 x John L., Teatr im. Wilama Horzycy, Plac Teatralny 1
9 x John L. to autorski scenariusz i nowe aranżacje znanych piosenek Johna Lennona i The Beatles. Spektakl, będący konsekwencją czterdziestoletniej fascynacji jest dziewięciokrotną próbą odpowiedzi na pytanie o fenomen Lennona. Czy jego wizerunek, współcześnie masowo wykorzystywany przy produkcji T-shirtów i oranżady, nie jest przypadkiem wyidealizowanym wytworem naszej wyobraźni? Czy kultowe okulary nie przysłoniły nam prawdy, sugerując „jedyną słuszną narrację” o radosnym, pokojowo nastawionym do świata hippisie? W spektaklu wypowiedzą się m.in. Królowa Elżbieta II, Yoko Ono i Julian Lennon. Brak miejsc.

godz. 20:00, Belmondawg – koncert, Lizard King, ul. Kopernika 3
Belmondo, Belmondawg, Młody G z Gdyni - bez względu na ksywkę, oto jedna z najbarwniejszych postaci polskiej rap sceny. Autor nośnych wersów, które trafiają do potocznego języka i za które pokochali go odbiorcy. Na koncercie pojawi się w towarzystwie Expo 2000 oraz Yomenika. Bilety dostępne online

Fot. Michał Kunicki

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Drogowcy na Konstytucji 3 Maja
  Drogi, Miasto
  W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.