Wesołe filcowanie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wesołe filcowanie

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w bezpłatnych upcyclingowych familijnych warsztatach odbywających się w Kawiarence Naprawczej Stajnia.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”. Będziemy filcować metodą na sucho za pomocą różnej grubości specjalnych igieł do filcowania. Poznamy przydatne narzędzia, rodzaje dostępnych włóczek, gotowego filcu a także różne techniki filcowania. Wykorzystywać będziemy stare swetry, tkaniny i włóczki. Za pomocą filcowania nadamy im nowy, niepowtarzalny wygląd, naprawimy a przypadki beznadziejne spróbujemy przerobić na rzeczy nieoczywiste, jedyne w swoim rodzaju.

Starsi uczestnicy przynieść mogą stare swetry, szaliki, dzianinowe bluzeczki, które, np. leżą na dnie szaf - od kilku lat - nienoszone ale których żal wyrzucić, wymagają napraw, mają dziurki, plamki, z którymi nie wiadomo co zrobić, są sfilcowane, są za małe i zrobiły się mało przyjemne w dotyku. Najmłodsi nauczą się filcować na sucho wykonując prosty, kolorowy obrazek według własnego pomysłu.

Nie kupuj nowych rzeczy!

Odnów, przerób, użyj ponownie!

Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Efektem będzie wzrost świadomej, zrównoważonej konsumpcji, ograniczanie zakupu dóbr i usług zgodnie ze swoimi potrzebami, z uwzględnieniem produktów przyjaznych środowisku oraz ich kosztu ekologicznego. Podczas warsztatów promowane będą m.in. idee gospodarki cyrkularnej i ponownego użycia przedmiotów w tym upcycling.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty pn. „Wesołe filcowanie"

6 maja 2023 r. (sobota) godz. 9.30-13.30

Dla kogo: mali i duzi mieszkańcy Torunia

Gdzie: Kawiarenka Naprawcza Stajnia na Barbarce,

ul. Przysiecka 13, Toruń

Zapisy: tel. 56 657 60 89 lub 85.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami" realizowany jest dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 61 090 zł, a wartość otrzymanej dotacji 42 720 zł. Informacje oraz terminy realizowanych działań zamieszczane będą na bieżąco na Facebooku Kawiarenka Naprawcza Stajnia. Zapraszamy do polubienia naszego funpage i udziału w projekcie.

Przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu Tilia,

które prowadzi Szkołę Leśną na Barbarce

KRS 0000028517

Data: 
06.05.2023 09:30 — 13:30
Miejsce: 
Kawiarenka Naprawcza Stajnia na Barbarce
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Drogowcy na Konstytucji 3 Maja
  Drogi, Miasto
  W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.