Wiadukt w remoncie - objazdy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wiadukt w remoncie - objazdy

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 19 września 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Na placu Armii Krajowej w Toruniu rusza remont wiaduktu kolejowego. Dlatego od piątku 20 września 2013 r. zostanie tam zmieniona organizacja ruchu drogowego. Inaczej będą też jeździć autobusy komunikacji miejskiej.

Na wiadukcie przy pl. Armii Krajowej znajdują się tory linii kolejowej Kutno - Piła i Poznań Wschodni - Skandawa oraz tory stacji Toruń Główny. Łącznie jest to 10 torów na dziesięciu przęsłach. Istniejące konstrukcje przęseł są eksploatowane od ponad 120 lat. Dlatego wiadukt wymaga kompleksowego remontu.

Zadanie jest częścią unijnego projektu BiT City dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Beneficjentem tej części przedsięwzięcia jest PKP. Na remont wiaduktu ogłoszono przetarg. Wygrała go firma Skanska.  Zakres prac obejmuje remont czterech torów głównych zasadniczych i jednego toru głównego dodatkowego,  wymianę pięciu przęseł, remont przyczółków i wykonanie pomostów. Koszt to ponad 2,5 mln zł.

W związku z pracami na wiadukcie na pl. Armii Krajowej od piątku 20 września 2013 r. zmieni się organizacja ruchu. Będzie ona polegała na naprzemiennym zamknięciu chodników pod wiaduktem i całkowitym wstrzymaniu ruchu kołowego oraz pieszego w weekendy, od piątku od godz. 23.00 do poniedziałku do godz. 4.00. Ruch odbywać się będzie objazdem.

Zmiany dotyczą też komunikacji miejskiej. W soboty i niedziele (21-22 oraz 28-29 września 2013r.) autobusy MZK będą kursować w obu kierunkach objazdem ul. Kujawską i Podgórską.

 • autobusy linii nr 10, 20 i 38 zatrzymywać się będą na ul. Kujawskiej przy pl. Armii Krajowej i Dworcu Głównym PKP oraz na przystanku tymczasowym na ul. Poznańskiej, na wysokości ul. Idzikowskiego
 • autobusy linii nr 11, 12, 13, 14, 22, 25, 27 i 36 zatrzymywać się będą na ul. Kujawskiej przy pl. Armii Krajowej i Dworcu Głównym PKP.

Na wykonanie remontu Skanska ma rok.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.