Więcej koszy na bulwarze | www.torun.pl

Więcej koszy na bulwarze

Eko, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


kosz na Bulwarze Filadelfijskim

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.

Bulwar Filadelfijski jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerowych w Toruniu. Niestety wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z uroków wiosennego ciepła, wzrosła również ilość odpadów wyrzucanych do miejskich śmietników w tym rejonie.

Dotychczas śmietniki były opróżnianie od poniedziałku do piątku dwa razy w tygodniu oraz dodatkowo w weekendy 2 razy dziennie. Obecnie częstotliwość opróżniania wszystkich koszy na Bulwarze wzrosła do dwóch razy dziennie od poniedziałku do niedzieli.

Dodatkowo w pięciu lokalizacjach zostały dostawione pojemniki 120-litrowe:

 • koło kotwicy (skrzyżowanie z Św. Ducha)
 • przy schodach do Katarzynki
 • przy budce IMGW
 • przy schodach przy skrzyżowaniu z ul. Łazienną
 • przy skrzyżowaniu z ul. Mostową.

Pojemniki te będą opróżniane minimum 2 razy dziennie, a na początku czerwca zostaną wymienione na pojemniki siatkowe o pojemności 150 litrów.

Te działania przyczynią się z pewnością do utrzymania czystości na Bulwarze Filadelfijskim, co sprawi, ze spacery jedną z najpopularniejszych w Toruniu tras będą czystą przyjemnością. Pamiętajmy jednak, że zachowanie porządku i czystości wymaga zaangażowania i dyscypliny ze strony mieszkańców. Prawidłowe zachowania oraz nawyki związane z utrzymaniem czystości (m.in. wyrzucanie śmieci wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych) są przejawem odpowiedzialności i troski za wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Dodatkowo świadczą o naszej kulturze osobistej i są wyrazem szacunku dla innych użytkowników przestrzeni publicznej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.