Wielka Świąteczna Ślizgawka na Tor-Torze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wielka Świąteczna Ślizgawka na Tor-Torze

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2022
Autor: Paula Gałązka
Wielka Świąteczna Ślizgawka na Tortorze

Wydział Sportu i Rekreacji UM Torunia, Nadleśnictwo Toruń, Radio Gra i Stowarzyszenie GoSport zapraszają na "Wielką toruńską ślizgawkę świąteczną”. Na Tor-Torze pojawi się Św. Mikołaj z elfami, będą słodkości, choinkobranie i mnóstwo dobrej zabawy na lodzie.

To będzie przedświąteczny prezent dla wszystkich torunian. 16 grudnia 2022 od 17:00 do 19.00 na dzieci, młodzież oraz dorosłych miłośników łyżew czekać będzie mnóstwo animacji, atrakcji sportowych oraz nagród. Miasto Toruń zaprasza całe rodziny na TORTOR przy ul. Gen. J. Bema na wielkie świąteczne ślizganie. Nadleśnictwo Toruń przygotowało przedświąteczną akcję ”choinkobranie” – zwycięzcy konkursów na lodzie będą mogli wrócić do domu ze świątecznym drzewkiem.

W trakcie zabawy uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko poślizgać się na lodzie, ale także posłuchać największych świątecznych przebojów przygotowanych przez Radio GRA, zagrać w pokazowym meczu z hokeistami Sokołów Toruń, wziąć udział w konkursie rzutów karnych, pograć w curling z Toruńskim Klubem Curlingowym, obejrzeć pokazy jazdy figurowej klubu LeSoleil, czy zatańczyć na łyżwach w specjalnym konkursie. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami przeprowadzimy specjalne pokazowe lekcje. Pojawi się oczywiście także Mikołaj z workiem upominków i w towarzystwie świątecznych elfów. Pojawi się też poczta mikołajkowa. Każdy kto nie wysłał jeszcze listu do św. Mikołaja, będzie mógł to zrobić. Na Tor-Torze pojawi się specjalna skrzynka pocztowa, z której listy trafią prosto za koło podbiegunowe. Podajemy dane do prawidłowego zaadresowania kopert:

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi

Finland

Zaczynamy 16 grudnia 2022 od 17:00 do 19.00.  Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące „Wielkiej toruńskiej ślizgawki świątecznej” są na Facebooku.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.