Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia

Miasto, MZK
Data publikacji: 06 grudnia 2023
Autor: Sylwia Derengowska
Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia

W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Jest już tradycją, że co roku 6 grudnia w Toruniu na trasę wyjeżdża świąteczny tramwaj. Tym razem inauguracyjny kurs odbył się od pętli Olimpijska do Heweliusza, czyli linią nr 6 po otwartej trzy miesiące temu trasie tramwajowej łączącej centrum z północą Torunia.

- Tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji już od wielu lat w Mikołajki wyjeżdża na trasę przyozdobiony, z kolędowaniem w wykonaniu dzieci z „Domu harcerza”. To sprawia, że jest nam radośnie. To taki radosny moment wzajemnego obdarowywania się upominkami, uśmiechami. W tym roku mamy wyjątkową okazję, bo świąteczny tramwaj pojedzie po raz pierwszy nową trasą na północ Torunia. Z tego, ilu jest z nami pasażerów wynika, że ta trasa była bardzo potrzebna – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jak zwykle wieziemy pasażerom najlepsze życzenia, a przy okazji częstujemy także naszymi krówkami MZK i drobnymi upominkami, które przydadzą się chyba każdemu: odblaskami i długopisami  dodaje prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Dziś jeździmy na linii nr 6, a w następne dni nasz odświętny pojazd będzie można spotkać na linii nr 1, 3 i 4

Podczas pierwszego przejazdu w świątecznym tramwaju nie zabrakło słodkości i drobnych upominków. Rozdawał je pasażerom prezydent Torunia Michał Zaleski, prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki, jego zastępca Piotr Rama i śnieżynki z MZK. W koszykach znalazły się m.in. wyprodukowane specjalnie na tę okazję krówki, długopisy, ołówki, odblaski i gwiazdki z życzeniami. Podróż umilały dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza”, które śpiewały kolędy i świąteczne piosenki.


Świąteczne motywy pojawiły się również na węźle przesiadkowym na al. Solidarności i na al. św. Jana Pawła II.

- Cieszymy się, że świąteczny tramwaj ruszył i że właśnie po nowej linii, bo dzięki temu wsiedliśmy niedaleko mojego mieszkania na Gołębiej, a wysiedliśmy praktycznie naprzeciwko mieszkania córki przy ul. Hubego – mówi pani Irena, która na mikołajkową przejażdżkę wybrała się z dwojgiem wnucząt. – Ta linia w ogóle jest dla mnie idealna, bo opiekuję się wnukami i teraz mam do nich bezpośredni dojazd.

- My co roku jedziemy pierwszym kursem, a potem też tak staramy się planować podróż, żeby trafić na świąteczny tramwaj – dodaje mama 12-letniego Patryka, wielkiego miłośnika komunikacji miejskiej. – A z nowych linii korzystamy na bieżąco, bo jeździmy nimi z naszego osiedla do pracy. Mieszkamy niedaleko nowej pętli, ja pracuję na starówce, a mąż za mostem, więc jest nam teraz bardzo wygodnie.

- Co roku staram się jechać tym tramwajem i jak zwykle jestem wzruszony. Żona nie żyje, dzieci nie mieliśmy, nie mam blisko rodziny, więc święta to dla mnie czas samotny. A tu jest tak wesoło. Mam chociaż trochę tego świątecznego nastroju – cieszy się starszy pan.

Świąteczny swing będzie kursował jako zwykły tramwaj rozkładowy w sieci komunikacji miejskiej od 6 grudnia 2023 do 6 stycznia 2024 roku.


6 grudnia, po inauguracyjnym przejeździe, będzie można go spotkać na linii nr 6.

Godziny odjazdów z pętli:

 • OLIMPIJSKA: 14:21 16:01 18:07 20:22 21:55
 • HEWELIUSZA: 15:07 16:47 18:50 21:05 22:35

Następnie będzie kursował:

7 – 10 grudnia – na trasie linii nr 3

11 - 17 grudnia - na trasie linii nr 1

18 – 24 grudnia – na trasie linii nr 4

25 – 31 grudnia – na trasie linii nr 3

1 – 6 stycznia – na trasie linii nr 1

Rozkłady jazdy na stronie www.mzk-torun.pl

fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje
  W Toruniu powstanie kolejne rondo turbinowe. Jego budowa została zaplanowana na skrzyżowaniu ul. Strobanda i drogi krajowej nr 91.
 • Na zdjęciu: Brama Klasztorne, w tle błękitne niebo
  Miasto
  Od 26 lutego 2024 r. przejście przez Bramę Klasztorną będzie zamknięte. Jest to związane z prowadzeniem badań archeologicznych na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: dwóch młodych hokeistów stoi na lodzie i trzyma flagę klubu MKS Sokoły
  Miasto, Sport
  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. Rywalizacja na toruńskim lodowisku Tor-Tor trwała od 20 do 25 lutego 2024 roku.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • 23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.