Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG

Biznes, Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Toruniu i całym regionie gościmy ponad 20 członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, reprezentujących kraje Europy i Azji. W trakcie trzydniowego pobytu goście zapoznają się z ofertą inwestycyjną oraz głównymi branżami eksportowymi regionu.

Dyplomaci uczestniczą w spotkaniach w wybranych największych przedsiębiorstwach regionu, tj. Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych oraz w spółce PESA – największym polskim producencie pojazdów szynowych. Goście odwiedzą także Bydgoski Klaster Przemysłowy „Dolina Narzędziowa” i spotkają się z przedstawicielami zrzeszonych w nim firm. W siedzibie Izby Przemysłowo – Handlowej w Toruniu wezmą udział w spotkaniach B2B z przedsiębiorcami i odwiedzą firmy: Apator, Nova Metale oraz Mod21.

Krajowa Izba Gospodarcza od lat prowadzi swoje działania na rzecz promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach, jak również podejmuje liczne kroki mające na celu jej promocję wśród przedstawicieli dyplomacji gospodarczej, którzy są akredytowani w Polsce. Temu służy m.in. powołany w 2014 r. przy Krajowej Izbie Gospodarczej Klub Radców Handlowych, w ramach którego organizowane są cykliczne spotkania poświęcone ważnym tematom gospodarczym w naszym kraju oraz wyjazdowe spotkania dla radców z przedstawicielami władz regionalnych i lokalnego biznesu (tzw Study visit to the regions).

Od 2016 r. dzięki uprzejmości i zaangażowaniu urzędów marszałkowskich, członkowie Klubu, w ramach tzw. Study visits to the regions, mają okazję poznać możliwości i osiągnięcia dotyczące rozwoju gospodarczego, inwestycji czy walorów turystyczno – kulturalnych poszczególnych regionów naszego kraju. W opinii dyplomatów jest to najbardziej kompleksowa możliwość poznania danego województwa, nawiązania bezpośrednich kontaktów z lokalnymi władzami, odbycia spotkań z ciekawymi, prężnymi firmami, zdobycia najaktualniejszych informacji o warunkach inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych oraz parkach technologicznych, czy wreszcie poznania atrakcji turystycznych regionu.

Informacje pozyskanie podczas tych wizyt są dla nich bardzo cenne i pomocne, gdyż jednym z podstawowych zadań, jakie przed nimi stoją, jest przygotowywanie i przesyłanie do centrali w swoich krajach raportów o stanie polskiej gospodarki, natomiast pozyskane kontakty są szansą do nawiązania w przyszłości bezpośrednich relacji gospodarczych pomiędzy władzami regionu i lokalnymi firmami a przedstawicielami biznesu z krajów reprezentowanych przez członków Klubu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.