Wojciechowska laureatką Złotego Anioła | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wojciechowska laureatką Złotego Anioła

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.

Wojciechowska przez 10 lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Podróżuje po świecie realizując autorski program podróżniczy „Kobieta na krańcu świata”, w którym pokazuje inspirujące historie kobiet, ale także podejmuje ważne społecznie tematy z obszaru praw człowieka. Do tej pory zrealizowała blisko 130 odcinków programu.

Reżyseruje filmy dokumentalne, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. Film dokumentalny „Ludzie Duchy” zdobył nagrodę Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo, dokument „A jeśli jutro wojna się skończy” został nagrodzony na festiwalu Deauville Green Awards we Francji.

W programie tegorocznego festiwalu zaprezentujemy naszym widzom film dokumentalny „Hope”, który otrzymał nagrodę na World Media Film Festival w Hamburgu, a swoją światową premierę miał na początku czerwca na platformie Max. Po filmie, na który zapraszamy w sobotę 29 czerwca 2024 r. o godzinie 16.30, w Sali Kameralnej w CKK Jordanki w Toruniu, odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką.

Dzień wcześniej, w piątek 28 czerwca, Martyna Wojciechowska weźmie również udział w spotkaniu po filmie „Nic nie czuję”, której to produkcji partnerował jej projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W tym spotkaniu udział wezmą jego twórcy i bohaterowie Anita Bugajska, Janusz Schwertner, Jerzy Zawadzki, Rafał Szymański, Oliwia Stępień-Tomaszek i Magdalena Tomaszek. Projekcja rozpocznie się o godz. 19.50 w Cinema City.

Martyna Wojciechowska jest zdobywczynią Korony Ziemi, a prywatnie miłośniczką przygody i ciągłego odkrywania świata. Jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym oraz technicznym nurkiem głębinowym, z osobistym rekordem 125 metrów. Członkini The Explorers Club.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.