Wracają tramwaje nr 1 i 5 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wracają tramwaje nr 1 i 5

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 12 sierpnia 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Od 13 sierpnia 2013 roku po przerwie zostaną wznowione kursy toruńskich tramwajów nr 1 i 5 oraz linii nocnej 1N.

Od 13 sierpnia 2013 r. tramwaje linii nr 1, 5 i nocnej 1N wrócą na swoje stałe trasy. Jednocześnie przestaną kursować autobusy zastępcze nr 51 i 52. Przerwa była związana z kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego w al. Solidarności. Drogowcy podłączali torowiska na Wałach gen. Sikorskiego z nowym układem powstającym w al. Solidarności.

Przerwa w kursowaniu wszystkich linii tramwajowych rozpoczęła się 1 sierpnia 2013 roku. Związana była z budową nowej linii tramwajowej na Bielany. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Broniewskiego i Bema przebudowano infrastrukturę podziemną oraz układ torowy. Robotnicy weszli też na torowisko w pobliżu krzyżówki ul. Sienkiewicza i Bydgoskiej. Prowadzili także doraźne remonty w pobliżu pl. Rapackiego oraz przy parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

 

Wciąż trwają prace związane z przebudową torowiska na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Broniewskiego i Bema. Wstrzymany jest ruch tramwajów nr 2 i 4 w obu kierunkach na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do Sienkiewicza. Na trasie między pętlą przy Elanie lub ul. Wschodniej do Motoareny kursować będą linie nr 3 (jako całodzienna) i 4. Pojadą zmienioną trasą - ul. Uniwersytecką, pl. Teatralnym, pl. Rapackiego, Bydgoską oraz Sienkiewicza.

Bilety miesięczne oznaczone na linię tramwajowa nr 2 zachowują ważność w tramwajach linii nr 3 i 4  na całej długości trasy oraz w autobusach linii nr 11, 15, 28, 36 i 43 na odcinkach tras od ul. Odrodzenia do ul. Reja .


>>>Rozkład jazdy tramwaju nr 1 na trasie Olimpijska - Reja<<<

>>>Rozkład jazdy tramwaju nr 1 na trasie Reja - Olimpijska<<<

>>>Rozkład jazdy tramwaju nr 5 na trasie Olimpijska - Motoarena<<<

>>>Rozkład jazdy tramwaju nr 5 na trasie Motoarena - Olimpijska<<<

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • 30 lat Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
  Miasto
  Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".