Wyścigi rowerkowe dla dzieci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wyścigi rowerkowe dla dzieci

Sport
Data publikacji: 19 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Dziecko na rowerku na Motoarenie

246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.

Organizatorzy tej popularnej imprezy dla najmłodszych cyklistów mogą mówić o sporym szczęściu. Rowerowa rywalizacja w niedzielny poranek została rozegrana przy słonecznej pogodzie, a już kilka godzin później nad miastem przeszła silna ulewa i burze.

W tegorocznych zawodach mogły uczestniczyć dziewczynki i chłopcy urodzeni w latach 2014-2022. Chętnych jak zawsze nie brakowało – w 5 kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 246 dzieci. W zależności od wieku młodzi zawodnicy ścigali się na dystansach od 50 do 318 metrów. Najmłodsi z roczników 2022-2021 jechali na rowerkach biegowych. Maluchom towarzyszyli rozemocjonowani rodzice.

Co warto podkreślić, to wyścigi amatorskie. Nie można w nich startować na rowerach profesjonalnych typu kolarzówka. Liczy się dobra zabawa i zachęta do aktywnego spędzania czasu od najmłodszych lat. To także nauka bezpiecznego korzystania z roweru – każdy uczestnik musiał mieć na głowie kask.

Na wszystkich uczestników, niezależnie od zajętego miejsca, czekały medale i upominki. Najlepsi odebrali okolicznościowe pucharki z rąk Marioli Soczyńskiej, dyrektorki miejskiego Wydziału Sportu i Rekreacji.

Imprezę zorganizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie GoSport.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.