Wystawa "Ścieżki dorastania" w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wystawa "Ścieżki dorastania" w Młynie Wiedzy

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

13 i 14 maja 2023 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Przez dwa dni będzie okazja, aby (w promocyjnej cenie) zwiedzić jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka - "Ścieżki dorastania".

Ekspozycja jest udostępniona w budynkach dawnych Młynów Toruńskich (obecnie Centrum Innowacyjnej Edukacji, MW2), które zostały zmodernizowane i dostosowane do potrzeb edukacyjnych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. “Minikoperniki”) podprojekt “Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”. Projekt został zrealizowany przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2028. Oś priorytetowa "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" Działanie 8.1 "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Koszt całkowity wyniósł 17 984 544 zł, natomiast kwota dofinansowania 12 416 318 zł.

Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zobaczą ekspozycję "Ścieżki dorastania". - To wystawa o nas samych, o tym jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie, w jaki sposób dokonujemy wyborów, które wpływają na nasze dorosłe życie i jak rodzą się nasze zainteresowania - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. - Możemy śmiało powiedzieć, że nie ma takiej drugiej wystawy na świecie - dodaje.

Na wystawę składają się trzy ścieżki: emocji, społeczno-kulturowa i dojrzewania. Na każdej z nich można poznać różnorodne zjawiska i procesy, które towarzyszą człowiekowi w stawaniu się istotą społeczną. Więcej o wystawie można przeczytać na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Zwiedzanie w dniach 13-14 maja będzie odbywało się w turach o godz. 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00. Bilety w cenie 10 zł/os. będzie można nabyć w dniach odbywania się akcji w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

 

 

Data: 
13.04.2023 11:00 — 14.05.2023 19:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Górale na Placu Dominikańskim
  Kultura, Miasto
  Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.