X "Per Musicam Ad Astra" im. M. Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

X "Per Musicam Ad Astra" im. M. Kopernika

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej ASTROLABIUM z siedzibą w Toruniu, we współpracy z niemiecką agencją meeting music organizuje X edycję Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika "Per Musicam Ad Astra", która odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2023 r. w Toruniu. Przypada ona w 550. rocznicę urodzin naszego Patrona.

"Per Musicam Ad Astra" Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika zyskał za patrona słynnego astronoma, urodzonego właśnie tu w roku 1473. Toruń, pięknie położony na obu brzegach Wisły, stanowi doskonałą oprawę wydarzenia. Średniowieczna Starówka z XIV-wiecznym Ratuszem i pozostałościami murów obronnych wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1997.

W Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym im. Mikołaja Kopernika „Per Musicam Ad Astra” biorą udział zespoły wokalne z wielu zakątków świata. Na wydarzenie składa się konkurs oraz koncerty specjalne. Występy konkursowe oceniane są przez międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów w dziedzinie chóralistyki. Wszystkie uczestniczące w Festiwalu zespoły chóralne mają możliwość aplikowania o indywidualne warsztaty z zakresu interpretacji i technik wokalnych z wybranym członkiem składu jurorskiego.

Niezwykle ciekawą inicjatywą są również tzw. "evaluation performances". Zawierają one w sobie pierwiastek innowacyjności oraz aspekt oddziaływania psychologicznego. Dzięki nim zainteresowane zespoły mają możliwość wcześniejszego kontaktu z całym jury, uzyskania ogólnych uwag dotyczących wykonywanego repertuaru i oswojenia się z sytuacją stresową.

- Bądź z nami na kolejnej edycji wyjątkowego święta muzyki chóralnej! Podążaj śladami Kopernika w przepełnionym historią Toruniu i wraz z nami sięgnij "Per Musicam Ad Astra" – przez muzykę do gwiazd! - przekonują organizatorzy.

O ile nie wskazano inaczej, na koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru od 22 czerwca w kasie Dworu Artusa w godz. 9-21 oraz na godzinę przed koncertem na miejscu wydarzenia.

Mecenasami wydarzenia są: Gmina Miasta Toruń i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Główny sponsor festiwalu to Krajowa Spółka Cukrowa - właściciel takich marek jak Polski Cukier i Polskie Przetwory.

Szczegółowy program poniżej oraz TUTAJ

28 czerwca 2023, środa, godz. 20.00

Kościół pw. św. Jakuba, Toruń

Ceremonia Otwarcia Festiwalu & Koncert Inauguracyjny Nicolao Copernico dedicatum

w programie: Ešenvalds, Kassern, Kilar, Koszewski, Koziej, Schumann, Pizzetti, Stradella, Whitacre

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Jan Łukaszewski – dyrygent

Aneta Derkowska & Dariusz Wyczółkowski – prowadzenie

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

29 czerwca 2023, czwartek, godz. 17.30

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Chór Tav Hatefer, Tel-Aviv (Izrael)

Żeński Chór Kameralny Di Nuovo, Poznań

Młodzieżowy Chór Scherzo I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

29 czerwca 2023, czwartek, godz. 20.00

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Specjalny

AudioFeels Ad Astra - wystąpi zespół wokalny AudioFeels

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

30 czerwca 2023, piątek, godz. 12.00 – 14.00

Dwór Artusa, Toruń

Przesłuchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

30 czerwca 2023, piątek, godz. 15.00 – 16.30

Dwór Artusa, Toruń

Przesłuchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

30 czerwca 2023, piątek, godz. 17.30

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Chór Cantare, Kłajpeda (Litwa)

Chór Młodzieżowy Medvíďata, Czeski Krumlow (Czechy)

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

30 czerwca 2023, piątek, godz. 20.00

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Chór Tav Hatefer, Tel-Aviv (Izrael)

Kaliski Chór Nauczycielski

Zespół Wokalny Minimus, Poznań

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

1 lipca 2023, sobota, godz. 11.00 – 11.30

Dwór Artusa, Toruń

Przesluchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

1 lipca 2023, sobota, godz. 15.00

Dwór Artusa, Toruń

Konkurs o Grand Prix Per Musicam Ad Astra 2023

WSTĘP JEDYNIE ZA ZAPROSZENIAMI

1 lipca 2023, sobota, godz. 18.00

Dwór Artusa, Toruń

Ceremonia Wręczenia Nagród

WSTĘP JEDYNIE ZA ZAPROSZENIAMI

2 lipca 2023, niedziela, godz. 17.00  

CKK Jordanki, Toruń

Koncert Towarzyszący The Best of Karl Jenkins - Symphonic Adiemus*

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Chór Astrolabium

Irina Bogdanovich – przygotowanie chóru UW

Kinga Litowska – przygotowanie chóru Astrolabium

Dainius Pavilionis – dyrygent

Aneta Derkowska – prowadzenie

*Bilety na koncert The Best of Karl Jenkins - Symphonic Adiemus do nabycia na stronie biletytos.pl  ,jak również w kasie CKK Jordanki w czwartki i piątki w godz. 13.00-19.00 oraz godzinę przed koncertem.

Data: 
28.06.2023 20:00 — 02.07.2023 18:00
Miejsce: 
Różne miejsca w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Kopernik 550
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • 30 lat Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
  Miasto
  Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".