XXIV Festyn Parafialny "Tu są moje Czerniewice" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

XXIV Festyn Parafialny "Tu są moje Czerniewice"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

12 maja 2024 r. w godz. 13.30-19.00 odbędzie się XXIV Festyn Parafialny „Tu są moje Czerniewice”.

Organizowany nieprzerwanie, corocznie od 2001 r. festyn, jest najważniejszym wydarzeniem społecznym w ciągu roku na toruńskich Czerniewicach. Skupia on zainteresowanie i zapewnia udział wszystkich zainteresowanych mieszkańców osiedla, łączy pokolenia, integruje dzieci, młodzież i seniorów. Od kilku lat realizowany jest po przegłosowaniu przez lokalną społeczność w ramach projektu: Budżet Obywatelski Mieszkańców Torunia przez Gminę Miasta Toruń. W tym roku – podobnie jak w roku minionym - realizacja festynu połączona jest z obchodami odpustu głównej patronki parafii: Matki Bożej Łaskawej. Po Sumie Odpustowej o godz. 12.00 przedłużeniem świętowania będzie wspólna zabawa na placu przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu-Czerniewicach (ul. Włocławska 256).

W programie festynu w tym roku znajdują się m.in.:

 • występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kujawia z Klubu Logistyk przy I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy,
 • występ zespołu Mariani Band,
 • występ zespołu Light Band
 • oraz animacje grupy Shadow.

Ponadto przygotowano szereg atrakcji dla dzieci (animacje dla dzieci: malowanie buziek, warkoczyki, tatuaże, klocki, puzzle, tańce, konkursy, dmuchańce), atrakcje kulinarne, loterię fantową, przejażdżki fiatem 125p, symulator wypadku drogowego WORD, fotobudka, pokaz Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu i inne.

Serdecznie zapraszamy!

Data: 
12.05.2024 13:30
Miejsce: 
Plac przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu-Czerniewicach
Kategoria wydarzenia: 
Impreza plenerowa
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.