Z urzędu na emeryturę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Z urzędu na emeryturę

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Pamiątkowe zdjęcie emerytowanych pracowników z prezydentem i jego zastępcą

Po 40 latach pracy z Urzędem Miasta Torunia żegnają się odchodzący na emeryturę pracownicy: Aleksandra Jasińska i Zbigniew Chętkowski.

Pani Aleksandra Jasińska, z wykształcenia ekonomistka, z Urzędem Miasta Torunia związała się w 1998 roku, podejmując pracę w Wydziale Obsługi Mieszkańców (wówczas Ewidencji i Rejestracji). Zakończyła ją w styczniu 2023 r. na stanowisku inspektora. W sumie przepracowała w magistracie prawie 25 lat, a łacznie - ponad 40 lat. W 2013 r. otrzymała złoty medal za długoletnią służbę. Wcześniej  pracowała w toruńskiej Elanie.

Pan Zbigniew Chętkowski, główny specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej, wcześniej od 1 grudnia 2013 r. do 11 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję kierownika referatu Nadzoru Drogowego i Zarządzania Ruchem na Drogach. Ma również na koncie ponad 40 lat pracy, z czego ponad 9 przepracował w Urzędzie Miasta Torunia. Magister inżynier budownictwa po Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (1996), wcześniej był związany z kilkoma firmami z branży komunalnej – pracował m.in. w Rejonach Dróg Publicznych, Zarządzie Dróg w Toruniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych , a do Torunia powrócił w 2013 r. po kilkuletniej pracy w Zakładzie Usług Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.

- 40 lat minęło jak jeden dzień! Bardzo dziękuję Państwu za wieloletnią, rzetelną pracę i oddanie sprawom miasta i mieszkańcówmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.Teraz  przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że to, co sobie Państwo zaplanujecie, będzie spokojne, dobrze ułożone i dające uczucie osobistej radości. Życzę zdrowia, mam nadzieję, że wspomnienia z lat pracy w urzędzie będą dla Państwa przyjemne.

Wraz z zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem prezydent Michał Zaleski obdarował odchodzących pracowników listami gratulacyjnymi, bukietami kwiatów oraz pamiątkowymi figurami ceramicznymi. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy Dorota Szmigiel i Łukasz Typek.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Przed nami 53. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Pogrzeb zbiorowy dzieci martwo urodzonych
  Miasto
  Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Bliżej porozumienia z Bydgoszczą
  Eko, Miasto
  Dobiegają końca negocjacje w sprawie nowego porozumienia międzygminnego dotyczącego zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminy Miasta Toruń w bydgoskiej spalarni. Zmiany wpłyną na wysokość miejskich stawek za odpady. W połowie listopada 2022 roku prezydent Michał Zaleski poinformował radnych oraz mieszkańców o tym, że władze Bydgoszczy...
 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak, brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
  Miasto, Sport
  Zawodniczka klubu Laguna 24 Toruń, Jolanta Siódmiak brała udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.
 • Plakat promujący Miejski Konkurs Historyczny „Dzieje Torunia”.
  Miasto
  24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej. Usługa świadczona będzie do 31 marca 2023r. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 80F od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu.
 • Wiosenna pogoda otworzyła na dobre sezon rowerowy i coraz więcej osób wybiera na środek lokomocji jednoślady, przesiadając się z samochodów na rowery. Przypominamy, że rowerzyści muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów!
 • Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Uwaga! W związku z budową nowej linii tramwajowej nastąpi całkowite zamknięcie zjazdu z ul. Legionów do sklepu ALDI. Zjazd zostanie zamknięty od poniedziałku, 27 marca 2023 r. od ok. godz. 8:00. Objazd zostanie poprowadzony ulicą Legionów, a następnie drogą znajdującą się w pobliżu wjazdu do zajezdni autobusowej. Szczegóły są na mapce....
 • Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.