Z urzędu na emeryturę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Z urzędu na emeryturę

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Pamiątkowe zdjęcie emerytowanych pracowników z prezydentem i jego zastępcą

Po 40 latach pracy z Urzędem Miasta Torunia żegnają się odchodzący na emeryturę pracownicy: Aleksandra Jasińska i Zbigniew Chętkowski.

Pani Aleksandra Jasińska, z wykształcenia ekonomistka, z Urzędem Miasta Torunia związała się w 1998 roku, podejmując pracę w Wydziale Obsługi Mieszkańców (wówczas Ewidencji i Rejestracji). Zakończyła ją w styczniu 2023 r. na stanowisku inspektora. W sumie przepracowała w magistracie prawie 25 lat, a łacznie - ponad 40 lat. W 2013 r. otrzymała złoty medal za długoletnią służbę. Wcześniej  pracowała w toruńskiej Elanie.

Pan Zbigniew Chętkowski, główny specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej, wcześniej od 1 grudnia 2013 r. do 11 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję kierownika referatu Nadzoru Drogowego i Zarządzania Ruchem na Drogach. Ma również na koncie ponad 40 lat pracy, z czego ponad 9 przepracował w Urzędzie Miasta Torunia. Magister inżynier budownictwa po Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (1996), wcześniej był związany z kilkoma firmami z branży komunalnej – pracował m.in. w Rejonach Dróg Publicznych, Zarządzie Dróg w Toruniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych , a do Torunia powrócił w 2013 r. po kilkuletniej pracy w Zakładzie Usług Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.

- 40 lat minęło jak jeden dzień! Bardzo dziękuję Państwu za wieloletnią, rzetelną pracę i oddanie sprawom miasta i mieszkańcówmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.Teraz  przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że to, co sobie Państwo zaplanujecie, będzie spokojne, dobrze ułożone i dające uczucie osobistej radości. Życzę zdrowia, mam nadzieję, że wspomnienia z lat pracy w urzędzie będą dla Państwa przyjemne.

Wraz z zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem prezydent Michał Zaleski obdarował odchodzących pracowników listami gratulacyjnymi, bukietami kwiatów oraz pamiątkowymi figurami ceramicznymi. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy Dorota Szmigiel i Łukasz Typek.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.