Za nami spotkania z Radami Okręgów | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Za nami spotkania z Radami Okręgów

Miasto
Data publikacji: 20 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

19 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Toruniu odbyło się ostatnie z cyklu spotkań prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.

Podczas spotkania rozmawiano o kształcie planu ogólnego dla Torunia, przebiegu inwestycji strategicznych dla miasta, tj. Trasy Raczkiewicza i ul. Olsztyńskiej oraz zagospodarowaniu terenów leżących przy Strudze Toruńskiej. Zwrócono także uwagę na warunki panujące w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn.

W spotkaniu tradycyjnie udział wzięli: przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i jednostek miejskich: dyrektorzy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Inwestycji i Remontów, Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji, Wydziału Środowiska i Ekologii oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak zapowiedział prezydent Paweł Gulewski, spotkania z Radami Okręgów będą odbywały się cyklicznie – co pół roku, aby na bieżąco analizować potrzeby i pomysły mieszkańców Torunia. Z kolei w dniach 10-11 września 2024 r. w CKK Jordanki odbędzie się Kongres Dialogu, który wytyczy drogi współpracy miasta z Radami Okręgów. 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.