Zaproszenie na Welconomy Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zaproszenie na Welconomy Forum

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Zaproszenie na Welconomy Forum

Trwają przygotowania do 30. edycji Welconomy Forum -  jednego z największych kongresów gospodarczych w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023. Partnerem kongresu jest Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu.

Podczas inauguracyjnej sesji w CKK Jordanki pojawi się wielu wybitnych przedstawicieli świata gospodarki, polityki, nauki oraz sektora samorządowego. Konferencja Welconomy to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami, ekspertami i inwestorami. Podczas wydarzenia organizowane są panele dyskusyjne, wystąpienia, a także liczne spotkania networkingowe. Forum cieszy się w Polsce uznaną marką jako jedno z najważniejszych i najciekawszych konferencyjnych spotkań okołobiznesowych. Tegoroczna edycja ma szczególny wymiar, bowiem organizator, Stowarzyszenie “Integracja i Współpraca”, włączyła się w obchody Roku Kopernikańskiego. Sesja inauguracyjna Welconomy nawiązuje do traktatu wielkiego astronoma „O obrotach rzeczywistości społecznej…”. W jej trakcie zaproszeni goście rozmawiać będą o zmianach, które w minionych trzydziestu latach zaszły w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Sztuczna inteligencja będzie także jednym z zagadnień spotkania. Czy możliwe są w przyszłości rządy sztucznej inteligencji? Czy pomoże ona ludzkości rozwiązać jej problemy zdrowotne, gospodarcze i demograficzne? Takie  pytania stawiają organizatorzy tegorocznego forum. Poruszone będą także tematy związane z rynkiem pracy, sytuacją rynku zbrojeniowego w obliczu wojny na Ukrainie, konsekwencjami starzenia się społeczeństwa, praworządnością i funduszami unijnymi. W programie są również dyskusje Agro Welconomy oraz Kobiety w Centrum. Warto podkreślić, że udział w sesji plenarnej oraz panelach tematycznych jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej organizatora.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które jest organizatorem Welconomy Forum otrzymało znak jakości „Made in Toruń” przyznawany przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i Centrum Wsparcia Biznesu. Tegoroczne wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń kwotą 40 000 zł. Program 30. edycji Welconomy Forum dostępny jest na stronie organizatora.

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Instytucje toruńskie przygotowały dla najmłodszych mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Publikujemy listę wybranych wydarzeń. Sprawdź jak ciekawie w Toruniu spędzić czas wraz ze swoimi pociechami.
 • Miasto
  Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Widok na oświetloną popołudniowę starówkę z lotu ptaka, fot. Daniel Pach
  Kultura, Miasto
  Toruń jedynką wśród 10 najciekawszych atrakcji turystycznych Polski według brytyjskiego "The Guardian"!
 • Na zdjęciu: widok z drona na działki przy ul. Jonsonna, w tle Motoarena
  Biznes, Miasto
  3 125 000 złotych wpłynie do miejskiej kasy ze sprzedaży dwóch działek inwestycyjnych w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. Nabywców znalazły tereny przy ul. Pera Jonssona i Rolniczej.
 • Na zdjęciu: widok z drona na torowisko i zielone tereny wokół
  Miasto, MZK
  Gotowe jest już torowisko i sieć trakcyjna na znacznej części nowej linii tramwajowej od przejazdu kolejowo-tramwajowego, wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego do ronda Strobanda. Na pozostałych odcinkach prace jeszcze trwają, ale zbliżają się do ostatniej prostej.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył medal 30 maja 2023 r. w Dworze Artusa podczas sesji naukowej z okazji 60. urodzin prof. Wojciecha Polaka. - Jestem zaszczycony, iż kopernikański Toruń może cieszyć się z tego, że ten okrągły jubileusz zechciał Pan Profesor spędzić w naszym mieście - zaznaczył prezydent Michał Zaleski.
 • Trops SA - sieć sklepów z materiałami budowlanymi jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu „Tak się robi biznes Made In Toruń”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Miasta hanzeatyckie - ich kultura, religijność i życie intelektualne - są tematem 138. Konferencji Hanzeatyckiego Towarzystwa Historycznego, odbywającej się w Toruniu 29 maja - 1 czerwca 2023 r. w. W czerwcu Toruń będzie gospodarzem 43. Zjazdu Miast Nowej Hanzy – wydarzenia z udziałem reprezentantów ponad 100 miast hanzeatyckich z całej Europy....
 • Druga edycja Pikniku z Kopernikiem i Olimpijczykiem zorganizowana została w Czerniewicach 27 maja 2023 r.
 • W Ratuszu Staromiejskim 29 maja 2023 r. gościł minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, by rozmawiać z samorządowcami o cyberzagrożeniach w administracji.
 • 30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W przeddzień tego święta prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z czterema rodzinami zastępczymi funkcjonującymi w naszym mieście. Prezydent złożył podziękowania za zaangażowanie, wrażliwość, otwarte serca i wytrwałe pokonywanie trudu, jaki na co dzień jest wkładany w tworzenie spójnej i...
 • Dzięki podpisaniu umowy o przystąpieniu do programu, w Toruniu przy ul. Bydgoskiej 52 powstanie kolejny dzienny dom pobytu dla seniorów. - W Toruniu szukamy jak najlepszych, najciekawszych i najbardziej oczekiwanych form pomocy również dla osób w wieku senioralnym - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • 29 maja 2023 r. rusza nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • We wtorek 30 maja 2023 r. na bocznym odcinku Szosy Chełmińskiej - od ul. Dekerta do ul. Podgórnej - mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.