Zaproszenie na Welconomy Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zaproszenie na Welconomy Forum

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 marca 2023
Autor: Paula Gałązka
Zaproszenie na Welconomy Forum

Trwają przygotowania do 30. edycji Welconomy Forum -  jednego z największych kongresów gospodarczych w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023. Partnerem kongresu jest Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu.

Podczas inauguracyjnej sesji w CKK Jordanki pojawi się wielu wybitnych przedstawicieli świata gospodarki, polityki, nauki oraz sektora samorządowego. Konferencja Welconomy to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami, ekspertami i inwestorami. Podczas wydarzenia organizowane są panele dyskusyjne, wystąpienia, a także liczne spotkania networkingowe. Forum cieszy się w Polsce uznaną marką jako jedno z najważniejszych i najciekawszych konferencyjnych spotkań okołobiznesowych. Tegoroczna edycja ma szczególny wymiar, bowiem organizator, Stowarzyszenie “Integracja i Współpraca”, włączyła się w obchody Roku Kopernikańskiego. Sesja inauguracyjna Welconomy nawiązuje do traktatu wielkiego astronoma „O obrotach rzeczywistości społecznej…”. W jej trakcie zaproszeni goście rozmawiać będą o zmianach, które w minionych trzydziestu latach zaszły w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Sztuczna inteligencja będzie także jednym z zagadnień spotkania. Czy możliwe są w przyszłości rządy sztucznej inteligencji? Czy pomoże ona ludzkości rozwiązać jej problemy zdrowotne, gospodarcze i demograficzne? Takie  pytania stawiają organizatorzy tegorocznego forum. Poruszone będą także tematy związane z rynkiem pracy, sytuacją rynku zbrojeniowego w obliczu wojny na Ukrainie, konsekwencjami starzenia się społeczeństwa, praworządnością i funduszami unijnymi. W programie są również dyskusje Agro Welconomy oraz Kobiety w Centrum. Warto podkreślić, że udział w sesji plenarnej oraz panelach tematycznych jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej organizatora.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które jest organizatorem Welconomy Forum otrzymało znak jakości „Made in Toruń” przyznawany przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i Centrum Wsparcia Biznesu. Tegoroczne wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń kwotą 40 000 zł. Program 30. edycji Welconomy Forum dostępny jest na stronie organizatora.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.